Kaňkovskému těsně uniklo vítězství na slovenském UCI závodu Visegrádské 4

O pomyslnou galusku dnes prohrál Alois Kaňkovský závěrečný spurt druhého UCI závodu Visegrádské 4, který se jel ve slovenském Čunovo, i tak se se ziskem druhého místo stal nejlepším českým závodníkem.

Druhý závod Visegrádské 4 odstartoval v Čunovu, tedy takřka na okraji Bratislavy u Dunaje. Podél něho se také jelo prvních 40 km, které peloton absolvoval po větru rychlostí 60 km/h. Silný vítr však na prvním okruhu u Gabčíkova nadělil startovní pole a na čele v té chvíli zůstali pouze kompletní týmy ukrajinského Kolss BDC a polského Wibatechu a s nimi Alois Kaňkovský. Poté co peloton znovu nabral vítr dozad, tak se povedlo spojil celé pole dohromady. 

V druhém okruhu nastala ta samá situace, nicméně Aloise Kaňkovského již doplnili také Vojtěch Hačecký a Tomáš Bucháček. Tentokrát však již hlavní pole odjetou 16ti člennou skupinu na druhém okruhu nestáhlo a ta bojovala o svůj náskok na závěrečných 40 km, které se jeli zpět podél Dunaje do Čunova a tedy proti silnému větru. 

Závodníci úspěšnou spoluprí náskok uhájili, když z týmu Whirlpool Author se o tempo starali především Tomáš Bucháček a Vojtěch Hačecký, kteří šetřili Aloise Kaňkovského do závěru. Ten nakonec o pozici do cílového spurtu bojoval již 2 km před cílem, který nakonec prohrál o pomyslnou galusku s Ukrajincem Kulykem z BDC Kolss. Díky svému druhému místu se stal také nejlepším českým závodníkem. 

"Závěr závodu se mi nepovedl úplně podle mých představ a mrzí mě, že jsem si lépe nepohlídal jeho koncovku. Celý den se jelo v zimě a za silného větru, což nejsou moje nejoblíbenější podmínky a v závěru jsem bojovali proti silné ukrajinsko-polské přesile, takže jsem s výsledek spokojený." Zhodnotil závěr závodu Alois Kaňkovský.

Seriál závodů Visegrádské 4 bude mít nyní tři týdny pauza a poté vyvrcholí těžkými závody v kopcích 14. 5. v polské Jeleni Goře a poté 15. 5. v Náchodě.  

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz