Kukrle nejlepším Čechem na Carpatian Couriers Race

Mladší část týmu Whirlpool Author ve složení Pavel Camrda, Jiří Šorm a Michael Kukrle obdržela pozvánku do reprezentačního výběru pro závod Carpathian Couriers Race UCI 2.2N určeného pro závodníky do 23 let. Tuto trojici doplnili ještě jezdci SKC Tufo Prostějov Marek Šipoš a Matěj Štibingr. 

Závod byl složen z krátkého 3 km prologu a čtyř etap, které měly prověřit převážně evropské naděje cyklistiky. Hned v úvodním prologu o sobě dal vědět Michael Kukrle, který na prvního závodníky ztratil pouze 7 vteřin a zahájil tak 13. místem. Jméno Michaela Kurkleho se mezi všemi českými závodníky skloňovalo nejčastěji, jelikož právě on byl v prvních třech etapách nejvýše postaveným českým jezdcem. V první etapě jen těsně přišel o stupně vítězů když skončil na 6. místě, druhou etapu dokončil v první skupině na 28. příčce, ale i tak se udržel v popředí průběžného hodnocení. V třetí etapě pak na 12. místě ztratil 5 vteřin, což ho nakonec stálo umístění v první desítce. 

V poslední etapě se umístil nejlépe 20. Pavel Camrda a Michael Kukrle si udržel konečné 13. místo se ztrátou 27 vteřin na vítězného Novozélanďana Schreurse z týmu Klein Constantia. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz