Kaňkovský vyhrál 2. etapu na Grodech

Alois Kaňkovský odolal silným ProContinental týmů a v druhé etapě závodu CCC Tour - Grody Piastowskie si dospurtoval pro vítězství.

Etapu z Glogowa do Polkowic se od počátku snažili organizovat závodníci ukrajinského Kolss BDC, který měli po první etapě prvního a třetího jezdce v průběžném hodnocení. Proto se také jelo tempo, které v rovinaté etapě neumožnilo nikomu odjet. Po 40 km však odjela čtveřice závodníků, kterou závodníci Kolss nechali odjet zejména kvůli bonifikacím na prémiích. 

Poté co si skupina vytvořila tříminutový náskok, převzali taktovku nad etapou závodníci CCC Sprandi Polkowice. Práce ProContinental týmu, který je zde v plné sestavě stejně jako druhý ProContinental tým Verva ActiveJet, smazal náskok na závěrečných okruzích v Polkowicích. 

Dojezd závodu byl situován do mírného kopce po kostkách a 200m před cílem byl navíc kruhový objezd. S tím vším si hravě poradil Alois Kaňkovský a v cíli závodu málem přesputoval i policejní motorku a ovládl 2. etapu závodu.

"Už před etapou jsem říkal, že mám dnes dobré nohy a rád bych to v závěru prodal. Tuhle etapu jsem v Polsku ještě nevyhrál, takže mám opravdu radost z dalšího zářezu," přiblížil své dnešní pocity vítězný Alois Kaňkovský. 

Foto: Polkowice Gmina / Pawel Pazdior

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz