Bucháček uzavřel Grody 4. místem

Poslední etapa CCC Tour - Grody Piastowskie se stala kořistí bývalého závodníka Whirlpool Author Jiřího Polnického. V jeho první skupině skončil těsně pod pódiovým umístěním Tomáš Bucháček na 4. místě.

Závěr závodu se odehrál blízko z českých hranic na trase Walbrzych - Dzierzoniow s celkovou délkou 165 km a s pěti vrchařskými prémiemi. Klíčový dob celé etapy se odehrál na druhé vrchařské prémii na 34 km, kdy se od hlavního pole odpojila skupina závodníků, ve které byl Bartosz Warchol a následně se do ní dostal i Tomáš Bucháček. To sjezdu z horské prémie tak bylo na čele celkem 15 závodníků. 

V tomto složení tato skupina projela i další 4 vrchařské prémie a po dvou okruzích ji v cílovém Dzierzoniowě čekal závěrečný spurt. V něm o vítězství bojoval i Tomáš Bucháček, který však skončil tesně za stupni vítězů na 4. místě. Vítězem poslední etapy se stal Jiří Polnický, který v loňském roce ještě reprezentoval barvy Whirlpool Author. Celkové vítězství si pohlídal Ukrajinec Polivoda z celku Kolss BDC. Nejlepším z týmu Whirlpool Author byl Tomáš Bucháček na 10. místě.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz