Whirlpool Author ovládl závod Lidice 2016

V rámci minulého víkendu se z většiny starší část týmu Whirlpool Author přesunula do středních Čech, kde se jel tradiční Mezinárodní etapový závod LIdice 2016. Tento závod není zařazen do kategorie UCI a proto spíše svým obsazením odpovídá složení českého poháru. Na startu se ale i tak objevili závodníci z Německa nebo Slovenska.

Úvodní částí byla časovka ve Slaném na 13,3 km a hned v ní přišel Whirlpool Author o ztrátu jediného pódiového úmístění, na které během závodu nedosáhl. V časovce byl totiž nejrychlejším Tomáš Okrouhlický z Lawi Author team a za ním se již seřadili 2. Alois Kaňkovský, 3. Bartosz Warchol a 4. Tomáš Bucháček. Do první desítky se pak vešli i Martin Hunal a Vojtěch Hačecký.

Druhý den se pokračovalo Lidickou etapou na 151 km. V jejím úvodu se o úniky snažili zejména němečtí jezdci, které následně vystřídali další české týmy, ale Whirlpool Author si vše bezpečně hlídal a čekal na správný okamžik k útoku. Ten přišel v desátém kole, kdy zaútočili Bartosz Warchol a Martin Hunal, kteří si vytvořili dostatečný náskok a ruku v ruce projeli cílovou páskou. Za nimi pak na 3. místě vyhrál hlavní skupinu Alois Kaňkovský a v první desítce byli opět i Hačecký, Bucháček a Brázda. Po druhé etapě měl Whirlpool Author ve svém držení nejen dres nejlepšího vrchaře a sprintera, ale i žlutý dres pro vedoucího závodníka, který oblék Bartosz Warchol.

Poslední den byla na programu královská etapa s délkou 154 km. Tuto etapu i celý závod rozhodlo stoupání do posledního kola, kdy nejprve odjel Tomáš Bucháček, ke kterému se pak připojil i Martin Hunal a Bartosz Warchol. Ostatní týmy se tuto trojici snažili stíhat, ale marně. Etapu nakonec vyhrál Tomáš Bucháček, 2. místo obsadil Martin Hunal a 3. skončil a celkově zvítězil Bartosz Warchol. Toho na celkových stupních vítězů doplnila stejná dvojice jako na vyhlášení etapy. Nejlepším vrchařem i sprinterem se stal Martin Hunal.

Celkové výsledky: 1. Bartosz Warchol (POL) 8:01:14, 2. Martin Hunal (CZE) +0:30, 3. Tomáš Bucháček (CZE) +0:38, 14. Alois Kaňkovský (CZE) +12:11, 15. Vojtěch Hačecký (CZE) +12:45, Michal Brázda (CZE) DNF - všichni Whirlpool Author

Foto: Josef Vaishar

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz