Camrda v první etapě Závodu míru vyhodnocen jako nejlepší Čech

Z Jeseníku do Rýmařova dnes odstartovala první etapa Závodu míru U23, který je zařazen do kategorie N.Cup. Z týmu Whirlpool Author obdržela pozvánku do reprezentačního družstva trojice Jan Kovář, Pavel Camrda a Michael Kukrle. 

První polovinu 133 km dlouhé etapy nikdo neplýtval silami a bojovalo se pouze na horských prémiích. V druhé polovině se odpoutal Nizozemec Eenkhoorn, který si vybudoval tří minutový náskok a ty si také přivezl na tři cílové okruhy v Rýmařově. Na likvidování jeho únik se podíleli zejména naši tři závodníci, kteří pracovali pro Michaela Schlegela, který byl trenérem Konečným vybrán jako lídr závodu. Tato trojice si také připsala časovou bonifikaci, když obsadili všechna tři místa na rychlostní prémii. 

Do posledního kola měl Nizozemec stále minutu a půl náskok, ale to mu vydrželo pouze zhruba tři kilometry před cílem. Poté se přes něj přehnal peloton, ve kterém byl nakonec nejrychlejší Rakušan Daniel Auer. Nejlepším z našich byl 91. Pavel Camrda, který byl, ale díky aktivitě a časové bonifikaci vyhlášen jako nejlepší český závodník a v průběžném pořadí by se měl dostat do první desítky. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz