Kaňkovský s Bucháčkem na pódiu Trofeo Cinelli

Letošní českou primaverou byl i pro letošní rok závod VC Hlohovce - Trofeo Cinelli. I přes velmi chladné a větrné počasí se na startu sešel na český elite peloton nevýdaný počet více než 250 startujících. Na startu tak byli nejen čestí závodníci, ale i týmy z Polska, Slovenska nebo blízkého Rakouska.

Závod se jel na třinácti 8 kilometorvých okruzích. Startovní pole se již od úvodních kilometrů redukovalo nejen větrem,  ale i výkoností. Po prvním úniku trojice jezdců U23, kteří startovali o minutu dříve před kategorií elite, se načele postupně vyselektovala skupina 12 závodníku. Whirlpool Author v ní měl zastoupení trojice Polnický, Bucháček, Kaňkovský.

Z ní v posledním okruhu zaútočila dvojice Polnický a Koudela z Prostějova, která svůj nevelký náskok uhájila pouze před poslední zatáčku, kdy se přes ně přehnal zbytek první skupiny. V závěrečném spurtu, který se z poslední zatáčky jel prakticky z nulové rychlosti, byl nejrychlejším jezdec kategorie U23 Luboš Malovec z Sagan Cycling Academy. Druhý a v kategorii elite první skončil Marek Čanecký v barvách BMC Amplatz. Druhé a třetí místo v kategorii elite, respektive třetí a čtvrté abolutně si odvezli Alois Kaňkovský a Tomáš Bucháček.

Celkové výsledky: 1. Luboš Malovec (SVK) Sagan Cycling Academy  2:21:09, 2. Marek Čanecký (SVK) Amplatz BMC +0:01, 3. Alois Kaňkovský (CZE) Whirlpool Author +0:02, 4. Tomáš Bucháček (CZE) Whirlpool Author +0:02, 5. Tobiasz Pawlak (POL) Domin Sport +0:03, 10. Jiří Polnický (CZE) +0:15, 17. Tomáš Kalojíros (CZE) +1:36, 28. Pavel Camrda (CZE) +1:44, 45. David Dvorský (CZE) +2:26, 78. Josef Hošek (CZE) +7:52, 91. Pawel Cieslik (POL) +10:36, 92. Jan Kovář (CZE) +10:36, Martin Hunal (CZE) DNF - všichni Whirlpool Author