Hačecký vyhrál Memoriał Grundmanna i Wizowskiego

Vojtěch Hačecký si zopakoval svůj tři roky starých úspěch a v úniku vyhrál polský Memoriał Grundmanna i Wizowskiego UCI 1.2

Rovinatý jednorázový závod na 170 km měl dnes jednoznačně nejaktivnějšího závodník v podobě Vojtěch Hačeckého. Po startu na úvodní deseti kilometrových okruzích zaútočil Vojtěch Hačecký ve skupině 13 závodníků. Ti se snažili odjet pelotonu, ale snaha vydržela pouze 130 km, kdy je peloton pohltil.

V tu chvíli znovu zaútočil Vojtěch Hačecký tentokrát se třemi dalšími polskými závodníky Oborskim, Charuckim a Kiendysem. Tento únik si vytvořil tří minutový náskok a peloton na něj už v závěru neměl jak reagovat. "Závěr závodu se jel poměrně v poklidu, jelikož jsme věděli, že máme dostatečný náskok před hlavním polem. Otázkou tak byl pouze závěrečný spurt, na který jsem si věřil a ostatní se ani moc nesnažili reagovat." Popsla závěr závodu jeho vítěz Vojtěch Hačecký.

O další bodový zisk se pak postaral Alois Kaňkovský, který byl nejrychlejším v hlavním poli a připsal si 5. místo.