Oberösterreichrundfahrt bez většího úspěchu

Polovina týmu Whirlpool Author startovala na rakouském závodě Oberösterreichrundfahrt UCI 2.2 v okolí Linze, kde se týmu pravidelně každý rok dařilo. V letošním roce však sestava Warchol, Hunal, Camrda, Bucháček a Kukrle vyšla bodově na prázdno.

Závod zahájila tradiční super krátká etapa do 12 km stoupání v Linzi. V ní se ztrátou 11 vteřin na vítěze skončil Bartosz Warchol na 20. místě a měl celkem dobrou pozici do dalších etap. Druhá etapa na 156km se jela až do závěrečných okruhů v poklidném tempu bez větší snahy o únik. Etapu tak zakončil hromadný spurt hlavní skupiny, ve které byli všichni zástupci týmu Whirlpool Author a z nich byl nejrychlejší 26. Martin Hunal.

Třetí etapa se jela už v úplně jiném tempu a hned od začátku se začalo útočit. Mezi těmi, který se pokoušeli odjet startovnímu poli byl i Bartosz Warchol. Na závěrečných okruzích se hlavní skupina již redukovala na 40 jezdců a v tom posledním zaútočil Martin Hunal, který odjel ve čtyřech. Bohužel jako jediný nevydržel v tomto úniku, kilometr před cílem byl pohlcen a skončil na 19. místě.

V poslední etapa se rozjela ve velmi rychlém tempu a vše se rozhodovalo až na čtyřech závěrečných okruzích, kde se celý peloton rozpadl. Závod nakonec celkově vyhrál Rakušan Stephan Rabitsch z domácího Team Felbermayr Simplon Wels. Nejlepší z Whirlpool Author byl nakonec 17. Bartosz Warchol.