Na Koroně Kocich Gór UCI 1.2 Kaňkovský 180 km v úniku

Druhý víkendový závod v Polsku přinesl únik Aloise Kaňkovského, který ve 14ti členné skupině vydržel i v kopcích 180 km až do závěru a nakonec skončil na 12. místě. Korona Kocich Gór se odehrála na sever od Wroclawi na 23 km dlouhém kopcovitém okruhu, který se jel celkem 8x. Několik kilometrů po startu se od hlavního pole oddělila skupina dvanácti členná skupina, ve které byl i Alois Kaňkovský a Jan Kovář. Skupina se v průběhu závodu lehce měnila, nicméně nakonec se vyselektovalo celkem 14 závodníků se zastoupením všech hlavních týmu. 

Velké horko a kopcovitý okruh nebylo ničím příjemným pro Aloise Kaňkovského, ale ten se statečně držel celou dobu ve skupině. "Dnes to nebylo nic lehkého, krátké stojky, velké horko a hlavně vysoké tempo závodu. Bohužel mě během závodu braly křeče, které mě opustily poté co přišel déšť a ochladilo. To už jsem, ale neměl na to bojovat o lepší umístění." popsal svůj pohled na závod Alois. 

I přes všechny obtíže Alois Kaňkovský vydržel ve skupině v úniku až do konce a nakonec z toho bylo 12. místo. Od hlavní skupiny se navíc odpojil Vojtěch Hačecký a dojel si pro 15. místo.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz