Na mistrovství ČR a SR Kukrle stříbrný v časovce U23

Michael Kukrle si první den mistrovství České a Slovenské republiky připsal medailové umístění v podobě 2. místa v časovce jednotlivců kategorie U23. 
 
Hodonín a Kyjov hostí tento rok společné mistrovství České republiky a Slovenska. Ve velkém horku odstartovala česká kategorie U23 a Elite na náročnou 50 km dlouhou trať, která vedla z Hodonína přes slovenskou Holič až na obrátku v obci Letničie a zpět. 
 
Z českých závodníků se na start postavilo celkem 22 závodníků U23, kde Whirlpool Author zastupovali Pavel Camrda, Jiří Šorm, Michael Kukrle a Jan Kovář a 24 závodníků v Elite s Tomášem Bucháčkem, Aloisem Kaňkovským a Vojtěchem Hačeckým.
 
Po slovenských cyklistech se na trať vydali nejprve závodníci U23, kde měl být jedním z adeptů na medaili Jan Kovář, ten však bohužel neudržel nejlepší čas. Tím, kdo nakonec zajel na medaili byl Michael Kurkle, který dlouhou dobu vedl a až v závěru přišel o vedení díky Michalu Schlegelovi, který se stal mistrem ČR v kategorii U23. “Za druhé místo jsem rád, protože nejsem čistokrevný časovkář a o to víc to těší. Vítězství by bylo samozřejmě příjemnější, ale dnes k němu bylo hodně daleko," zhodnotil své pocity po průjezdu cílem Michael Kukrle.
V kategorii Elite se bojovalo nejen o mistrovský titul, ale také o letenky na olympijské hry v Riu. Ještě před startem bylo jasné, že o největšími adepty na titul je troji Bárta, König a Vakoč. Na obtížné trati se nakonec nejlépe dařilo Leopoldu Königovi, který vyhrál o 8 vteřin nad Janem Bártou. V kategorii Elite jsem získali 6. místo Tomáš Bucháček, 8. místo Vojtěch Hačecký a 10. místo Alois Kaňkovský. 
 
Pro závodníky Whirlpool Author pokračuje mistrovství v neděli, kdy v 8.00 startuje v Kyjově hlavní závod kategorií U23 a Elite. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz