Martin Hunal třetí na mistrovství ČR za Kreuzigerem a Štybarem!

Na letošním mistrovství České a Slovenské Republiky si Martin Hunal vyzkoušel jaké je to závodit s těmi nejlepšími na světa, obstál na výbornou a z Kyjova si veze 3. místo. 

Společné mistrovství České a Slovenské republiky odstartovalo nezvykle již v 8:00 z kyjovského náměstí. Na startu se sešlo 175 závodníků, mezi kterými byl nejen kompletní tým Whirlpool Author, ale také všechny české a slovenské hvězdy. Mezi nimi mimo jiné Zdeněk Štybar, Peter Sagan, Roman Kreuziger, Petr Vakoč, Jan Bárta nebo Leopold König.

Závod se odehrál na 20,5 km dlouhém okruhu vedoucím přes dvě nepříjemná stoupání, kterými byly Strážovský kopec a poté průjezd obcí Věteřov.
Bylo jasné, že po ostrém startu společného mistrovství nemůžeme zaváhat a nemít někoho v první úniku, který se bude velmi pravděpodobně pohybovat dlouho na čele závodu, by byla fatální chyba. To se povedlo Janu Kovářovi, který se po prvním stoupání oddělil od pelotonu společně s Michaelem Kolářem a Erikem Baškou z Tinkoffu, Václavem Nežerkou z Lawi Author, Petrem Swaczynou z Feso Petřvald, Martinem Boubalem z CK Příbram a Jonášem Vojtěchem ze Sparty Praha. 
O dojetí do této skupiny se snažili i Michal Brázda a za ním Alois Kaňkovský s Romanem Kreuzigerem, ale ty pohltil peloton zpět.  Skupina na čele si postupně budovala náskok, který v půlce závodu vzrostl až na sedm minut. Poté dvojice z týmu Tinkoff zvýšila své tempo a s nimi vydržel pouze Jan Kovář. “Celý den se mi jelo moc dobře a paradoxně lépe v kopcích než na rovině. Chvíli jsme i věřili, že by nám náskok mohl vydržet, ale věděli jsme jaké závodníky máme za zády a že se to nejspíše nepovede. I tak jsem rád, že jsem pomohl celému týmu k dnešnímu úspěchu”, zhodnotil svůj takřka 150 km dlouhý únik Jan Kovář. 
 
Po nájezdu do pátého okruhu z hlavního pole zaútočil František Sisr, který musel reagovat na dvojici z týmu Tinkoff na čele a s ním se spojil i Tomáš Bucháček. Ti si velmi rychle vytvořili minutový náskok. Na vrcholu prvního stoupání však dostal František Sisr pokyn počkat na Petr Vakoče a tím únik skončil. 
 
V šestém z devíti kol byla skupina na čele stále ve stejném složení a její náskok se držel na šesti minutách. V tu chvílí již v hlavní skupině táhl František Sisr a začal zvolna likvidovat náskok první skupiny. V předposlední kole, kdy se náskok snížil na tři minuty se začalo závodit i v hlavní skupině. Na čelo se v tu chvíli snažili dostat Zdeněk Štybar, Peter Sagan, Juraj Sagan, Roman Kreuziger a Martin Hunal. 
 
Tato skupina také v úvodu posledního kola převzala kontrolu nad závodem a Martin Hunal tak vystřídal Jana Kováře a začal si budovat pozici pro závěr závodu.
 
V něm se nakonec ukázal nejvíce sil Roman Kreuziger, který se stal mistrem ČR. Druhý dokončil Juraj Sagan a získal titul slovenského mistra. Martin Hunal dokončil na celkovém československém 5. místě těsně za úřadujícícím mistrem světa Peterem Saganem a vybojoval skvělé 3. místo. Jak to viděl Martin Hunal po projetí cílem? “Dnes to byl skvělý závod s tím nejlepším obsazením, které lze u nás a na Slovensku poskládat. Ač jsem se před závodem necítil úplně ideálně, tak jsem byl schopný jet v kopci s mistry světa. Měl jsem obavu z posledního stoupání, aby se nezačalo totálně závodit, ale udržel jsem se a potom už jsem cítil velkou naději na pódium." 
 
Na pódium se dostal i Michael Kukrle, který si díky celkovému 18. místo dojel pro 3. místo v kategorii U23. “Třetí místo je samozřejmě příjemné, ale úplně spokojený nejsem. Nejelo se mi dnes úplně podle mých představ a ještě jsem cítil únavu ze čtvrteční časovky,” popsal své pocity dvojnásobný medailista z letošního mistrovství Michael Kurkle.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz