Anulované výsledky Solidarnosci připravily o podium Aloise Kaňkovského.

Dnes byly na programu v Polsku dvě etapy, ale až ta druhá respektive třetí přinesla pro Aloise Kaňkovského pódiové umístění, když získal 3. místo.To bylo však po chybě pořadatelů zrušeno a výsledky byly upraveny na základě průjezdu první cílovým kolem.

Peloton se nejprve vydal v deset hodin do první krátké rovinaté etapy, která se jela na 88 km dlouhé trati, která vedla z Koluzski do Kutna. Závod se jel v 40 stupňovém horku, ve kterém se navíc jelo velmi nervózně a etapu provázelo několik pádu, kdy se do jedno z nich dostal i Alois Kaňkovský. Ten i přes to bojoval o vítězství v etapě, ale nakonec z toho bylo až 5. místo. 

Dnešní druhá a celkově třetí etapa startovala až v 18.00 a závodníci tak museli ve velkém horku čekat několik hodin v týmových autech na start. Jen co se však odstartovalo přišla průtrž mračen a teplota klesla ze 40 na 17 stupňů. I přes podmínky, kdy nebylo prakticky vidět na cestu se v pelotonu závodilo ve vysokém tempu a znovu nebyla nouze o nebezpečné situace. 

V závěru etapy bylo čelo závodu navíc špatně nasměrováno, což opět zkomplikovalo situaci pro závěrečnou pozici Aloise Kaňkovského. Ten byl nakonec zbrzděn Nizozemcem Hamelinkem, ale i tak se mu povedlo vybojovat 3. místo v etapě. Právě ono špatné nasměrování části závodníků přivedlo organizátory k anulování výsledků. Ty vydaly v pořadí po průjezdu první závěrečným kolem se stejným časem pro všechny a bez bonifikací. Nicméně ještě před tím zvládli pořadatelé vyhlásit Aloise na 3. místě.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz