Další pódium na Dookola Mazowsza

V druhé etapě polského závodu Dookolo Mazowsza si skvěle vedl zkušený matador Tomáš Bucháček, který dnes v těsném úniku vybojoval třetí místo a průběžně mu patří čtvrtá pozice.

Druhá etapa závodu se odehrála opět na osmi okruzích s tradičním rovinatým profilem. V úvodu dne se od pelotonu odpojila poměrně početná skupina 22 závodníků i s Hunalem, Hačeckým a Bucháčkem. Vzniklý náskok dosáhl až na hranici čtyř minut, než začal peloton opět dle očekávání závodit a přibližovat se jezdcům v úniku.

Na dojetí pelotonem však v závěru etapy nečekala trojice Bucháček, Fin Manninen a Němec Mathis, kteří podruhé zaútočili a zkusili etapu rozhodnout sami. Na posledním kilometru drželi ještě náskok 40 vteřin. Ten se však rychle tenčil. Několik stovek metrů před cílem se pokusil etapu rozhodnout Tomáš Bucháček, ale bohužel se to nepovedlo. 

I tak tato trojice udržela pěti vteřinový náskok a jejím vítězem se nakonec stal Fin Manninen. Tomáš Bucháček si připsal 3. místo. V rpvní desítce navíc skončil ještě na 7. místě Vojtěch Hačecký. 

Před zítřejší poslední etapou si Tomáš Bucháček drží 4. místo ve shodném čase jako třetí Polák Banaszek. O pódium může bojovat i Martin Hunal, který je nyní na 8. místě. Michal Brázda dnes bohužel přišel o svůj bílý dres, Whirlpool Author však nově vede soutěž týmů.

banner

Nejbližší závody

Březen

GP CINELLI Hlohovec
Kategorie: silniční závod
25.03.2017

Leolding AUT
Kategorie: silniční závod
26.03.2017

Duben

ČP Brno-V.Bíteš
Kategorie: Český pohár
01.04.2017

GP Adria
Kategorie: 1.2
02.04.2017

XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" Memoriał Romana Ręgerowicza
Kategorie: silniční závod
09.04.2017

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz