Hromadný spurt první etapy CCT přinesl 7. místo Kaňkovského

Sedmé místo vybojoval ve druhé etapě osmému ročníku Czech Cycling Tour jezdec Alois Kaňkovský. Druhá etapa vedla z Olomouce do Uničova, měřila 177 kilometrů a ve spurtu prakticky celého startovního pole ji vyhrál skvělý italský sprinter Sacha Modolo z Lampre Merida před Nizozemcem Wouterem Wippertem Cannondale Drapac. Ten se tím po zisku bonifikačních vteřin dostal do průběžného vedení závodu.

V něm vystřídal po první etapě ve žlutém jedoucího svého týmového kolegu Sebastiana Langevelda z Nizozemí. Z českých jezdců si vedl nejlépe Alois Kaňkovský z celku Whirlpool Author, který si dnes věřil, že by mohl v závěru uspět. Do elitní desítky se sice dostal, ale útok na etapový vavřín se nekonal.

 

"Posledních patnáct kilometrů mě stálo strašně moc sil a ty ve spurtu chyběly. Kluci jsou spíše vrchaři a do mlýnice v závěru nejdou, není to jako na Českém poháru, zde jsou jiní jezdci. Kdyby mě tým dovezl do poslední zatáčky na dobré pozici, tak by to možná vyšlo, ale skátat z vláčku do vláčku sám je strašně vysilující," říkal v cíli Alois Kaňkovský. "Etapa byla celkem podle očekávání, ale čekal jsem, že silné týmy za to vezmou více a peloton se více na terezínech roztrhá. Já navíc v závěru chytil díru a musel si dojíždět nejlepší," dodal Kaňkovský.

 

Již na úplném začátku unikla šestice van Luik (Niz.), Cavagna (Fr.), Malaguti (It.), Walsleben (Něm.),Stachowiak (Pol.) a Rus Ovečkin. Na první rychlostné prímii na dvacátém kilometru měla k dobru skoro tři minuty a postupně její náskok narostl ke čtyřem minutám. Na čtyřech vrchařských prémiích si vedl nejlépe cyklokrosař Walsleben a to jej vyneslo do čela vrchařské soutěže o bod před Malagutiho.

Na závěr čekaly jezdce tři jedenáctikilometrové okruhy v okolí cílového města kam přijeli uprchlíci s náskokem 3:40, ale to již mezi nimi nebyl Walsleben, v prvním kole pak odpadl Ovečkin. Zbylá čtveřice sice odolávala, ale proti skvělé stíhací jízdě především osmičky cyklistů Cannondale šanci neměla. Do předposledního kola vjížděla ještě s náskokem 1:10, ale o ten velice rychle přišla, a tak bylo jasné, že podle očekávání se bude rozhodovat v hromadném spurtu a v něm potvrdili svoji roli favorité.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz