V královské etapě CCT skončil Warchol sedmnáctý

Třetí královská etapa Czech Cycling Tour se odehrála na tradiční trati s cílem ve Šternberku. Bartosz Warchol v ní obsdil jako nejlepší závodník Whirlpool Author 18. místo. 

Po 187 kilometrech a nastoupaných 3992 metrech došlo opět k převlékání trikotu lídra závodu, když Nizozemce Woutera Wipperta vystřídal jeho týmový kolega Ulissi. Třetí den Czech Cycling Tour tradičně rozhoduje o celkovém vítězi závodu a bude tak s velkou pravděpodobností i letos. Ulissi je velmi silný a navíc má velkou týmovou podporu.

Dnes se jelo ostře hned od první kilometrů. Na čele bylo neustále živo, větší či menší skupinky se snažily neustále odjíždět, ale rychle tyto pokusy končily nezdarem.  Až po padesáti kilometrech ujela sedmička jezdců a vytvořila se dvouminutový náskok. Velmi aktivní byl Tomáš Bucháček (Whirlpool Author) a Němec Walsleben, který usiluje o zisk trikotu pro nejlepšího vrchaře. Když náskok narostl na čtyři minuty, tak se vydali ke stíhání náš František Sisr (Klein Constantia) a Němec Zimmermann, takže vepředu bylo devět jezdců. To však již probudilo i peloton a na čele se seřadili jezdci CCC Sprandi Polkowice a Lampre Merida a náskok se začal tenčit.

 Z vedoucí skupiny jezdci odpadávali, nejdéle v úniku vydrželi Bucháček, Walsleben a Španěl Casulleras (VERVA Activejet Team). Po sjezdu z vrchařské prémie na otevřené silnice v okolí Dolní Moravice znepříjemnil jezdcům situaci silný vítr. Peloton vedený Josefem Černým z CCC pole hodně roztrhal a náskok uprchlíků kles na půl minuty, záhy byli i oni dostiženi.

Ještě na okruhy ve Šternberku se stoupáním na Ecce Homo vjela vepředu třicítka pohromadě, ale ve kopci se dělila i ona. Tempo diktovali hlavně jezdci CCC a především naši Černý a Jan Hirt. Na 170. kilometru nastoupil Nizozemec Sebastian Langeveld (Cannondale Drapec) a přidali se k němu Ulissi, další Ital Davide Rebellin (CCC) a Hník a tento kvartet měl na vrcholu malý náskok. Při dalším stoupání na Ecce Homo, který závodníci měli v cestě třikrát, nastoupil Hník, ale ostatní jej nepustili. Naopak na atak Ulissiho zareagovat nedokázal již nikdo. Náskok dokázal zkušený Ital uhájit až do cíle a ve spurtu o další místa měl jasně navrch Hník, který za sebe odsunul Rebellin a Langevelda. Přesto jsou oba v průběžném pořadí před ním, Hníkovi patří zatím čtvrté místo.

"Docela jsem spokojen. Jen mě mrzí, že jsem nastoupil asi příliš brzo a potom nedokázala odpovědět na útok Ulissiho. Jelo se mi dobře, ale ne tak dobře jako před měsícem, kdy jsem měl ještě lepší formu. Před etapou jsem byl lídrem já a Cieslik, ale ten se necítil dnes tak dobře, tak se jelo na mě. Chtěl jsem ta druhá místa zlomit a vyhrát, ale opět to nevyšlo. Zítra to bude ještě těžké, a pokud bude foukat vítr, tak šance na podium je," řekl Karel Hník.

V první skupině pronásledovatelů byl i Michal Schlegel (Klein Constantia), což jej posunulo do trikotu nejlepšího mladého jezdce a do elitní desítky celkové klasifikace, dalším Čechem v ní byl Jan Hirt.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz