Warchol celkově v první desítce Czech Cycling Tour

Skvělé desáté místo vybojoval polský jezdec Bartosz Warcholv barvách Whirlpool Author v 8. ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour. 

Na závodníky dnes čekalo 157 kilometrů a ty podle očekávání celkové pořadí nezměnily. Hned po startu na Horním náměstí v Olomouci unikl kvartet Weitse Boosmans (Belg.), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Martjin Verschoor (Niz.) a jeho krajan Johim Ariesen. Po pár kilometrech se na ně dotáhli Polák Paweł Cieślik a Jan Božič ze Slovinska. Šestice si mezi sebe rozdělila všechny body na třech rychlostních a dvou vrchařských prémiích, její náskok narostl až na šest minut, ale vzhledem k tomu, že nikdo z nich nebyl v popředí výsledkové listiny, tak to ty nejlepší nechalo v klidu.

Tempo pelotonu si hlídali především jezdci tří stájí - Cannondale Drapac, Lampre Merida a CC Sprandi Polkowice jejichž zástupci drželi před startem tři první místa v průběžném hodnocení a kontrolovali situaci. Až na devítikilometrovém okruhu začali náskok postupně snižovat. Šest kol před cílem na tři minuty a těsně po nájezdu do sedmého okruhu přesila uprchlíky pohltila. Dvě kola před koncem se pokusil o samostatnou akci Američan Zepunkte z Cannodale, ale desetivteřinový náskok, který získal ostatní rychle zlikvidovali a bylo jasné, že ke slovu o etapový vavřín přijdou ke slovu spurteři.

O ten bojovala veliká skupina jezdců, závodníci Cannondale a Lampre se hlídali a toho využil Planckaert, který si dojel pro prvenství následován Wippertem a Španělem Garciou Garcia (Klein Constantia). Nejlepší z našich jezdců byl 30. Bartosz Warchol, který se také stal nejvýše postaveným jezdcem v celkovém hodnocení. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz