Tratnik obhájil triumf na East Bohemia Tour

Vítězem druhého ročníku závodu East Bohemia Tour, zařazeného do seriálu UCI Europe Tour 2. kategorie, se stal Slovinec Jan Tratnik z týmu Amplatz BMC. Druhý v celkovém hodnocení skončil Martinez Francesco Zurita (Team Vorarlberg), třetí pozice patří Maxi Kanterovi (Team Brandenburg).

"Cítím se opravdu skvěle, hodně sebevědomě, jelikož to vypadá, že zdejší závod je šitý na mě," pochvaloval si Tratnik v cíli. "V etapových závodech je obvykle alespoň jedna etapa s finišem na kopci, což mi úplně nevyhovuje. Zdejší profil je ale členitý, nahoru dolů, a končí se sprinty v menších skupinkách, v nichž jsem silný. I proto to mám tady rád."

Dvouetapové klání se jelo v Královehradeckém kraji jako závod, navazující na čtvrteční kritérium Velká cena města Hradec Králové. V ulicích Hradce Králové triumfoval Alois Kaňkovský, člen domácího týmu Whirlpool Author; první etapu East Bohemia Tour vyhrál František Sisr (Klein Constantia). Z celkového triumfu se ale nakonec těšil Slovinec Tratnik, vítěz závěrečné etapy.

Jeho rakouský tým Amplatz BMC zvládl závěrečnou, druhou etapu nejlépe takticky. Když se totiž v kopcovité části poslední 178 km dlouhé etapy odčlenila 27členná skupinka, nechybělo v ní šest cyklistů tohoto týmu - včetně slovinského šampiona Jana Tratnika. Náskok před hlavním pelotonem, v němž jel ve žlutém dresu coby lídr průběžného pořadí František Sisr, zvýšila vedoucí skupina postupně na víc než dvě a půl minuty. A ačkoliv se Sisr snažil udávat tempo, peloton nebyl schopný ztrátu na lídry smazat. Vedoucí skupina na okruzích kolem města Opočno svůj náskok ještě zvýšila - a Sisr v závěrečné části etapy dokonce ze závodu odstoupil...

Jan Tratnik ovládl závěrečný sprint na náměstí v Opočně před Maxem Kanterem (Team Brandenburg), třetí skončil Martinez Francesco Zurita (Team Vorarlberg). "Věděli jsme, že Sisr není tak dobrý v kopcích, tak jsme všechno vsadili na jednu kartu a zaútočili v kopci. Moji kolegové z týmu odvedli perfektní práci, musím jim poděkovat, bez nich bych vyhrát nezvládl. Dokonce bych řekl, že etapu vyhráli oni, já už jen dospurtoval,“ dodal Tratnik.

Slovinský cyklista si z East Bohemia Tour odvezl kromě žlutého dresu pro celkového vítěze také modrý dres pro nejlepšího sprintera. Nejlepším jezdcem do 23 let byl Max Kanter (Team Brandenburg), puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře získal Carl Fredrik Hagen (Team Sparebanken Sör). 

East Bohemia Tour 2016 

Vítěz celkového hodnocení: Jan Tratnik (Amplatz BMC)

Nejlepší sprinter: Jan Tratnik (Amplatz BMC)

Nejlepší jezdec do 23 let: Max Kanter (Team Brandenburg)

Nejlepší vrchař: Carl Fredrik Hagen (Team Sparebanken Sör)  

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz