Whirlpool Author znovu ovládl Český pohár včetně jeho posledního závodu

Vojtěch Hačecký se stal vítězem posledního letošního dílu Českého poháru v silniční cyklistice, který se jel dnes na pražském Strahově. Po jeho skončení se vyhlašovali nejúspěšnější závodníci a jezdci Whirlpool Author v čele s Michaelem Kukrlem v něm hráli hlavní roli.

Poslední podnik nejvyšší domácí soutěže se odehrál na okruhu namotaném kolem strahovských stadionů, který měřil 4,5 km a závodnící ho museli absolvovat celkem 25x. Takřka všech 113 km se odehrálo za vytrvalého deště, který některým závodníkům už od začátku komplikoval pohyb na trati. 

V první hodině závodu se o tempo staral převážně Daniel Turek, který poté musel odstoupit pro technické problémy. Během celého závodu byly vypsány také čtyři rychlostní prémie, které všechny pro sebe získal Vojtěch Hačecký. V druhé polovině závodu se na čele vyselektovala skupina sedmi závodníků, kde byli i Jan Kovář s Vojtěchem Hačeckým a ti se snažili společně s ostatními vytvořit dostatečný náskok. V této skupině však nejvíce pracoval prostějovský Koudela, kterého však paradoxně sjížděl jeho týmo kolega Zahálka. 

Únik nakonec nevydržel a do posledního kola pak vjížděla hlavní skupina s 20 závodníky, kteří bojovali o prvenství v posledním závodě Českého poháru. Vojtěch Hačecký si však nenechal vzít ani poslední spurt a zvítězil před druhým Zahálkou z Prostějova a třetí Hebíkem z Příbrami. 

V rámci konečného hodnocení letošního ročníku Českého poháru v silniční cyklistice se tím nejlepším stal v celkovém hodnocením i v kategorii U23 Michael Kurkle. V celkovém hodnocení dosáhl na pódium na třetím místě i Tomáš Bucháček. Nejlepším nováčkem se pak stal také jezdec Whirlpool Author Jiří Šorm. Jedinou kategorií, kde uteklo hradecké stáji první místo byla soutěž týmů, kde Whirlpool Author přeskočil pouze tým CK Příbram Fany Gastro. 

Výsledky: 1. Vojtěch Hačecký (CZE) Whirlpool Author 3:01:28, 2. Matěj Zahálka (CZE) SKC Tufo Prostějov (CZE) +0:00, 3. Martin Hebík (CZE) CK Příbram Fany Gastro +0:02, 4. Jiří Petruš (CZE) Lawi Author Cycling Team +0:02, 5. Pavel Gruber (CZE) CK Příbram Fany Gastro 0:02, 10. Michael Kukrle (CZE) +0:02, 13. Martin Hunal (CZE) +0:06, 14. Jiří Šorm (CZE) +0:06, 15. Alois Kaňkovský (CZE) +0:08, 19. Jan Kovář (CZE) +0:32, 25. Pavel Camrda (CZE) +4:39, Michal Brázda (CZE) DNF - všichni Whirlpool Author

Konečné pořadí Českého poháru v silniční cyklistice 2016

Celkové pořadí: 1. Michael Kukrle - Whirlpool Author, 2. Martin Bláha - Team Dukla Praha, 3. Tomáš Bucháček (CZE) - Whirlpool Author

Kategorie U23: 1. Michael Kukrle - Whirlpool Author

Nejlepší nováček: 1. Jiří Šorm - Whirlpool Author

Soutěž týmů: 1. CK Příbram Fany Gastro, 2. Whirlpool Author, 3. SKC Tufo Prostějov 

 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz