Na mistrovství světa skončil Michael Kukrle na 145. místě

V katarském Doha byl dnes na programu závod kategorie U23, ve kterém se objevil první zástupce týmu Whirlpool Author, kterým byl Michael Kukrle. Tomu se však nevedlo dle jeho představ, ale i přes komplikace závod na 145. místě dokončil.

Ani dnešní den nemohli závodníci v katarském Doha počítat s chladnějším počasí a na start 166 km dlouhého závodu vyrazili za vysokých teplot. Rovinatý povrch úplně nevyhovoval české trojici Schlegel, Kukrle, Lehký a ani jeden z nich nefiguroval v úniků, ve kterém se až do deseti kilometrů před cílem pohybovalo 9 jezdců. 

Michael Kurkle se celou první polovinu závodu pohyboval v první polovině hlavní skupiny, ale v druhé části a s blížícím se koncem závodu se začal pomalu z předních pozic vytrácet. "Od začátku jsem se snažil jezdit na předních pozicích, ale pomalu se to zhoršovalo a já se přesunul spíše na druhé poloviny balíku. K tomu se přidaly bolesti břiha a křeče a dvě kola před cílem jsem už byl poměrně vyčerpaný. Poslední kolo jsem pak jel sám. I tak jsem ale rád, že se mi podařilo závod dokončit." Popsal své pocity Michael Kurkle, který nakonec dokončil závod na 145. místě.

Zbylá dvojice Hačecký, Kaňkovský se představí v hlavní závodě mistrovství světa v neděli. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz