Hačecký s Kaňkovským závod mistovství světa nedokončili

Vrcholem letošního mistrvství světa v silničním cyklistice byl závod kategorie Elite, ve které se představila i dvojice jezdců Whirlpool Author Vojtěch Hačecký s Aloisem Kaňkovským. Ani jeden z nich se však nepodíval do cíle závodu, který po druhé za sebou vyhrál Peter Sagan.

Na peloton, ze kterého měl vzejít nový mistr světa, čekalo nejen 257,5 km, ale tak velké horko, nepříjemný vítr a naprostá rovina. Česká reprezetace byla složena z šestice Štybar, Polnický, Hačecký, Kaňkovský, Sisr a Turek. Od startu odjela malá skupina závodníků, která si rychle vybudovala náskok kolem 8 minut, což však nechávalo peloton chladným. Rozhodující okamžik celého závodu přišel zhruba na 90 km, kde po devadesáti stupňové zatáčce rozjela britská reprezentace terezín a peloton se rozpadl. 

Na čele v té době zůstalo pouze 23 závodníků a k nim již za celou dobu nezvládl nikdo dojet. Ve skupině za nimi se o to snažili všichni čeští závodníci, ti ale až na Zdeňka Štybara nevydrželi opravdu vysoké tempo, které dosahovalo místy 65 km/h. Do závěrečných okruhů tak vjela první skupina s 24 závodníky, přidal se Kanaďan Roth, který byl v prvním úniku. Za nim již následovaly pouze rezignované skupiny, které již neměli o co bojovat. 

Hrdinou mistrovství světa se nakonec stal Peter Sagan, který teprve jako šestý jezdce dokázal obhájit titul mistra světa. Vojtěch Hačecký ani Alois Kaňkovský bohužel závod nedokončili. Jediným Čechem v cíli tak byl 45. Zdeněk Štybar.

banner

Nejbližší závody

Červenec

Mistrovství ČR čas. družstev
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
03.07.2018

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
04.07.2018

Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
25.07.2018

Kranj
Kategorie: Kritérium
28.07.2018

GP Kranj
Kategorie: 1.2
29.07.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz