Hradecký cyklistický klub mění jméno a posiluje - mezi jezdci i partnery

Cyklistický klub z Hradce Králové vstupuje do nadcházející sezony v novém - ponese jméno nového titulárního partnera, do týmu přichází kvalitní jezdec se zkušenostmi z prokontinentálního týmu a celý tým oblékne nové dresy. Vyjímat se na nich bude název "Elkov Author" a pod ním bude v nejbližších měsících závodit také 23 letý Josef Černý.

"Pro hodně lidí je to možná krok zpátky ale já ho vnímám pozitivně," říká Černý, který do Elkov Author přišel z polského prokontinentálního týmu CCC Sprandi Polkowice. "Je to pro mě motivace a beru to z profesionálního hlediska. Od listopadu trénuju ve Španělsku, abych byl připraven na sezónu a věřím, že mi hradecký tým pomůže k tomu, abych se dále rozvíjel."

V sestavě Elkov Author figuruje dalších devět závodníků - Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Michal Brázda, Jan Kovář, Jiří Šorm, Michael Kukrle, Tomáš Bucháček a Pavel Camrda. Tým zůstává i nadále v třetí divizi UCI, tzn. jako kontinentální tým a jeho prioritou jsou závody na evropském kontinentu. Vrcholem by měly být domácí závody UCI s čele s největším českým podnikem Czech Cycling Tour, zařazeným do první kategorie UCI a na podzim závodem East Bohemia Tour v Královéhradeckém kraji.

Nastoupí do nich ve svých typických černo-žlutých dresech, ale s novým designem a jménem. Po třinácti letech totiž tým mění titulárního partnera - nově se jim stala společnost Elkov Elektro, specializovaný velkoobchod elektromateriálem a svítidly. K cyklistice má společnost blízko zejména v osobě majitele - Michal Vodička totiž v roce 2002 jezdil právě za hradecký tým. "Na působení v hradeckém týmu, byť bylo jen krátké, vzpomínám rád," přiznává Vodička. "Hradecký tým léta sleduji a podporuji a jelikož k němu mám kladný vztah i ze svých závodních let, tak jsem velmi rád, že může nyní nést naši značku." 

Cyklisty čeká i další "bonus" navíc - další z nových partnerů, společnost Olfin Car dodá hradeckému týmu kompletně nový vozový park značky Škoda. Tým se opět opře o top model značky Author, kterým je Charisma 77 v novém designu. 

Aktuálně se tým Elkov Author připravuje na prvním soustředění na Mallorce. "Na nějž po Novém roce navážou soustředění na jihu Španělska a poté v Chorvatsku," říká k programu hradeckých cyklistů sportovní ředitel týmu Vladimír Vávra. První starty v sezoně mají cyklisté Elkov Author, který nadále patří Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra, naplánovány na přelom února a března. Cíle mají stanoveny nejvyšší: potvrdit vítězství v UCI závodech a být součástí reprezentačních výběrů na vrcholných podnicích, jak v kategorii U23, tak i v kategorii Elite.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz