Poslední posilou je Jiří Polnický

Kontinentální tým Elkov Author nabírá na druhém soustředění ve španělském Benidormu závěrečné kilometry před návratem domů a ačkoliv se již blíží první závody, hradecký tým představil ještě jednu posilu, kterou je další jezdec z ProContinentálního týmu. Tou je Jiří Polnický, který se po roce působení v polském týmu Verva ActiveJet vrací zpět do východních Čech.

“V Polsku stále není jisté jak bude současný tým pokračovat a proto jsem raději volit jistotu závodního programu, kvalitního zázemí a pro mě známého prostředí. Do druhé divize bych se chtěl za rok opět vrátit a každý letošní závod tak pro mě bude velkou motivací, abych ukázal, že tam patřím”, shrnuje důvody návratu zpět do kontinentálního týmu Jiří Polnický. 

 

Elkov Author si pro své druhé soustřední v teple vybral ověřenou destinaci ve španělském Benidormu. Místo, které leží dvacet kilometrů od města Calpe, které je jedním z center přípravy nejen ProTour týmů, je ideální lokalitu pro závěrečné vyladění výkonnosti před blížícími se závody. “Soustředění proběhlo bez jakýchkoliv problému a zdravotních komplikací všech závodníků. Ani o něco horší počasí než v loňském roce nám nijak nenarušilo tréninkový plán a podařilo se natrénovat všechny plánované intenzity. Pomocí nám byl i týmový lékař Evžen Rašev, který asistoval při velkém množství výkonnostních testů a vedl i pravidelná posilovací a kompenzační cvičení”, zhodnotil průběh tréninkového kempu trenér Otakar Fiala. 

 

Na celý tým dohlíží jeho ředitel Vladimír Vávra, který na rozdíl od závodníků, kteří přiletěli do blízkého Alicante, dorazil do Španělska novým vozem Škoda Superb od společnosti Olfin Car Hradec Králové a odhaduje stav týmu před prvními starty. “Jsem velmi rád, že se nám opět podařilo posílit tým a budeme schopní pokrýt prakticky každý typ závodu. Letošní posily Jiří Polnický a Josef Černý musí předvést své kvality zejména v kopcích. Do koncovek rovinatých pak budou samozřejmě patřit Alois Kaňkovský, kterému by mě zdárně sekundovat i Vojtěch Hačecký, který letos poprvé absolvoval kompletní zimní přípravu bez dráhového tréninku. Zapomínat nelze ani na mladé závodníky, kteří v loňském roce ukázali také svoje kvality a to nejen na domácích závodech. Celkově je v týmu velmi dobrá atmosféra se zdravou rivalitou, nicméně to zda se nám příprava skutečně povedla ukážou až první závody”.

 

Na ty odjíždí Elkov Author už 24. února a jeho první startem v UCI Europe Tour bude o dna dny později jednorázový závod Grand Prix Izola UCI 1.2 ve Slovinsku. V následující dva týdny stráví Elkov Author v Chorvatsku, kde jsou na programu další dva jednorázové závody Trofeo Poreč UCI 1.2 a Trofeo Umag UCI 1.2 a na závěr první etapový podnik Istrian Spring Trophy UCI 2.2.

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz