V první letošním startu ve Slovinsku Polnický třináctý

Už druhý den závěrečného soustředění na Istrii absolvovali závodníci Elkov Author první ostrý start v závodě Europe Tour. Tím byla GP Izola UCI 1.2 ve stejnojmeném slovinském městě a obě letošní posily se umístili v první skupině. Jiří Polnický takřka dosáhl na bodové hodnocení, když dokončil na 13. místě a Josef Černý uzavíral na 45. příčce první skupinu.

Závod s délkou 156,5 km se odehrál na dvou okruzích, kdy ten první, který měl kolem 33 km měl ve svém profilu také nepříjemné stoupání. Právě na něm se hned na začátku oddělilo na čele šest jezdců a mezi nimi i Rakušan Eibegger, kterého následně stáhali italští jezdci společně s domácím týmem Adria Mobil. Jejich náskok vydržel jen do třetí okruhu, tedy asi na stý kilometr. V poslední velké okruhu se pak ve stejném stoupání pole nadělilo a na čele zůstalo zhruba šedesát závodníku. 

Závěr se poté již odehrál na krátkých okruzích v městě Izola, kde nakonec spurtovalo 46 závodníku a mezi nimi i Jiří Polnický a Josef Černý. Jiří Polnický se snažil dostal do první desítky, ale nakonec skončil těsně za bodovým umístěním na 13. místě. Závod vyhrál Ital Filippo Fortin z rakouského celku Tirol Cycling Team. 

"Závod se jel poměrně rychle a nejelo se mi úplně zle, nicméně bylo znát, že se jednalo o první letošní měření sil a na závěr závodu to už bylo znát", shrnul pocity ze závodu dnes nejlepší Jiří Polnický.

Nyní čeká závodníky dvou denní pauza a poté již série tradiční chrovatských závodů, které otevře Umag Trophy UCI 1.2. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz