První UCI body připsal v Chorvatsku Kaňkovský

Hned první chorvatský závod přinesl týmu Elkov Author bodový zisk, když na Umag Trophy UCI 1.2 skončil v závěrečné spurtu Alois Kaňkovský na šestém místě. Takřka celý závod v úniku absolvoval také Tomáš Bucháček. 

Závod, který se jel na 21 km dlouhém okruhu, který závodníci absolvovali celkem osmkrát, odstartoval za deště v sedmi stupních, tedy daleko od klasických jarních teplot v Chorvatsku. Po šedesáti kilometrech se však počasí zlepšilo. V tu dobu už měl za sebou Tomáš Bucháček více než hodinu v úniku. V něm se pohyboval nejprve s pěti dalšími závodníky, ke kterým se pak přidala ještě další dvojice. Jejich náskok dosáhl až na tři minuty a peloton musel na rovinátém okruhu pracovat, aby jej zlikvidoval. 

To se mu podařilo až deset kilometrů před cílem, kdy se celý peloton spojil. Závěr závodu, tak měl na starost Alois Kaňkovský, který si hlídal čelo závodu. 600 m před cílem vjížděl na kruhový objezd na sedmém místě s výbornou výchozí pozicí za Italem Fortinnem. Následná nebezpečná jízda jednoho italského a německého závodníka ho však odpojila od šestice před ním a v závěru, když již zůstal sám s pelotonem za zády, přeskočil pouze jednoho z jezdců a dokončil na šestém místě čímž si připsal prvních 10 UCI bodů do žebříčku UCI Europe Tour. 

"Do závodu jsem vstupoval opatrně a netroufal jsem odhadnou jak na tom budu. Nyní jsem, ale vlastně zklamaný, jelikož jsem viděl, že to dnes minimáně na podium bylo. Sezona teprve začíná a příležitostí na podiové umístění bude ještě hodně a věřím, že se je podaří využít," konstatoval po závodu Alois Kaňkovský. 

Za tři dny se Elkov Author představí na další jednodenním závodě Poreč Trophy UCI 1.2.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz