Polnický v chorvatském Labinu těsně pod pódiem

Pravděpodobně hromadný pád v posledních 200m první etapy chorvatského závodu Istrian Spring Trophy připravil minimálně o pódiové umístění Jiřího Polnického. Ten nastěstí neskončil na zemi, ale zaútočil už pouze na 4. pozici. Dres pro nejlepšího vrchaře drží po svém úniku Josef Černý. 

Na programu Istrian Spring Trophy dnes byla první etapa z Poreče do Labinu o délce 161 km. Na desátém kilometru zaútočil Josef Černý společně s jedním japonským závodníkem a pustili se do osamoceného úniku. Jejich náskok se postupně vyšplhal ke čtyřem minutám, ale nakonec skončil 30 km před cílem. Během úniku si ale Josef Černý vybojoval vítězství na horské prémii, čímž se stal vedoucím soutěže vrchařů a po etapě oblékl na pódiu dres. 

Do cíle na čele závodu nakonec dojížděla zhruba polovina startovního pole. Před poslední začátkou nastoupil Švýcar Fabian Giger a za ním Jiří Polnický. V poslední zatáčce 200 m před cílem však došlo k hromadnému pádu. V něm sice Jiří Polnický neskončil na zemi, ale vytrhl tretru a než ji opět vrátil do pedálu bojoval už pouze o 4. místo, které uhájil.

Zítra čeká na jezdce etapa z Vršaru do Motovunu na 186 km. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz