Istrian Spring Trophy zakončil 20. místem Kaňkovský

V Umagu dnes skončil poslední etapou Istrian Spring Trophy UCI 2.2 letošní jarní závodní program na Istrii. V závěrečné etapě byl v hromadném dojezdu nejlépe hodnocený až 20. Alois Kaňkovský a Jiří Polnický si udržel celkové 14. místo.

Dnešní závod se odehrál na tradičních okruzích u Umagu. Za slunečného počasí se do úniku v desetičlenné skupině nejprve pustil Michael Kukrle. Právě on byl tím nejaktivnějším ve skupině, když ve chvíli, kdy na čele zůstalo pouze pět závodníku a peloton se rychle blíže, se snažil ještě znovu nastoupit a pokusit se o rozhodnutí. Náskok však byl bohužel zlikvidován pět kilometrů před cílem a na jezdce tak čekal hromadný spurt.

V něm se nakonec nejlépe prosadil 20. Alois Kaňkovský. Jiří Polnický také dokončil bez ztráty a tím si udržel celkové 14. místo.

"S průběhem našich vystoupení v Chorvatsku jsem spokojený. Po dlouhé době se nám podařilo na úvodních závodech dosáhnout na UCI body, což je doufám dobrým znamením do dalších závodů, kde už budeme chtít dosáhnout na pódiová umístění," shrnul úvodní závody ředitel týmu Elkov Author Vladimír Vávra. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz