Kaňkovský čtvrtý v polské Sobotce

V polské Sobotce nedaleko za českými hranicemi proběhl tuto neděli závod na otevření domácí cyklistické sezony. Na startu tohoto regionálního 119 km dlouhého závodu se sešla poměrně slušná konkurence včetně Pro kontinentální stáje CCC Sprandi Polkowice.

Závod se odehrával na 17 km dlouhém okruhu s jedním stoupáním a za místy poměrně silného větru. Po prvních pokusech o úniky a následných terezínech se dostala do čela skupina cca 20 jezdců, kde byli i Kaňkovský, Cieslik a Hošek. Jejich pokus únik nevyšel, nicméně v posledním kole se odpojila znovu skupina 20 závodníků, kde byl Kaňkovský s Cieslikem, kterým asistovali ještě Polnický s Hunalem. Jasnou převahu však v této skupině měla se svými osmi jezdci stáj CCC Sprandi.

Ta si nakonec také dojela pro vítězství, když zvítězil Maciej Paterski. Alois Kaňkovský nakonec v závěrečném spurtu obsadil 4. místo a v první desítce ho doplnil ještě Pawel Cieslik.

Výsledky (119 km, 44,22 km/h): 1. Maciej Paterski (POL) CCC Sprandi Polkowice 2:41:27, 2. Pawel Franczak (POL) ActiveJet Team +0:01, 3. Bartolomiej Matysiak (POL) CCC Sprandi Polkowice +0:02, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Whirlpool Author 0:02, 5. Jakub Kaczmarek (POL) CCC Sprandi Polkowice +0:03, 10. Pawel Cieslik (POL) +0:06, 17. Jiří Polnický (CZE) +0:14, 22. Martin Hunal (CZE) +0:31, 47. Pavel Camrda (CZE) +0:52, 58. Tomáš Kalojíros (CZE) +0:54, 59. Josef Hošek (CZE) +0:54, 72. Jan Kovář (CZE) +1:07, 78. David Dvorský (CZE) +1:08, 79. Tomáš Bucháček (CZE) +1:08 - všichni Whirlpool Author