První domácí závod v Hlohovci vyhrál Černý

Josef Černý si dnes s přehledem pohlídal vítězství na prvním domácím podniku v jihomoravském Hlohovci. Trofeo Cinelli VC Hlohovce rozhodl po úniku s Matějem Zahálkou z SKC Tufo Prostějov, s kterým si poradil ještě před cílovou páskou.

Tradiční první závod domácí sezony, kterým je Trofeo Cinelli VC Hlohovce, přilákala na jižní Moravu poměrně početný peloton včetně zástupců z Rakouska, Slovenska, Polska nebo Maďarska. Do závodu tradičně nejprve odstartovali junioři, po nich U23 a po nich teprve závodníci Elite. Od začátku se peloton snažil jet tempo, aby zlikvidoval náskok jezdců U23. To se podařilo poměrně rychle a poté také kleslo jeho tempo. Toho využil Jiří Černý, který se společně s dalšími pěti jezdci odpojil od hlavní skupiny a pustil se do úniku. 

Za chvíli tato skupinka sjeli i juniory na čele závodu a pokračovala s nimi. V pelotonu aktivitu vyvíjel pouze polský tým Hurom, kterému ale nikdo další nepomohl. Dvě kola před koncem už na čele zůstal pouze Josef Černý a s ním Matěj Zahálka z SKC Tufo Prostějov s náskokem zhruba minuty a půl. V tomto pořadí také projeli cílem a Josef Černý si připsal první letošní vítězství. 

"Jsem rád, že se mi dnes povedlo v Hlohovci vyhrát. Ačkoliv se nejedná o UCI závod, tak je vítězství vždy příjemné a v tomto pelotonu to pro nás byla prakticky povinnost", zhodnotil své vítězství Josef Černý. 

Výsledky: 1. Josef Černý (CZE) Elkov Author, 2. Matěj Zahálka (CZE) SKC Tufo Prostějov, 3. Eryk Laton (POL) Hurom, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Květen

29 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
Kategorie: 1.2
01.05.2017

18 Memoriał Romana Sieminskiego
Kategorie: 1.2
02.05.2017

CCC Tour - GRODY PIASTOWSKIE
Kategorie: 2.2
04.05.2017

ČP Rokycany
Kategorie: Český pohár
08.05.2017

Bałtyk - Karkonosze Tour
Kategorie: 2.2
17.05.2017

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz