První domácí závod v Hlohovci vyhrál Černý

Josef Černý si dnes s přehledem pohlídal vítězství na prvním domácím podniku v jihomoravském Hlohovci. Trofeo Cinelli VC Hlohovce rozhodl po úniku s Matějem Zahálkou z SKC Tufo Prostějov, s kterým si poradil ještě před cílovou páskou.

Tradiční první závod domácí sezony, kterým je Trofeo Cinelli VC Hlohovce, přilákala na jižní Moravu poměrně početný peloton včetně zástupců z Rakouska, Slovenska, Polska nebo Maďarska. Do závodu tradičně nejprve odstartovali junioři, po nich U23 a po nich teprve závodníci Elite. Od začátku se peloton snažil jet tempo, aby zlikvidoval náskok jezdců U23. To se podařilo poměrně rychle a poté také kleslo jeho tempo. Toho využil Jiří Černý, který se společně s dalšími pěti jezdci odpojil od hlavní skupiny a pustil se do úniku. 

Za chvíli tato skupinka sjeli i juniory na čele závodu a pokračovala s nimi. V pelotonu aktivitu vyvíjel pouze polský tým Hurom, kterému ale nikdo další nepomohl. Dvě kola před koncem už na čele zůstal pouze Josef Černý a s ním Matěj Zahálka z SKC Tufo Prostějov s náskokem zhruba minuty a půl. V tomto pořadí také projeli cílem a Josef Černý si připsal první letošní vítězství. 

"Jsem rád, že se mi dnes povedlo v Hlohovci vyhrát. Ačkoliv se nejedná o UCI závod, tak je vítězství vždy příjemné a v tomto pelotonu to pro nás byla prakticky povinnost", zhodnotil své vítězství Josef Černý. 

Výsledky: 1. Josef Černý (CZE) Elkov Author, 2. Matěj Zahálka (CZE) SKC Tufo Prostějov, 3. Eryk Laton (POL) Hurom, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Březen

Tour de Normandie
Kategorie: 2.2
19.03.2018

GP CINELLI Hlohovec
Kategorie: Ostatní
24.03.2018

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš
Kategorie: Český pohár
25.03.2018

Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia
Kategorie: 1.2
31.03.2018

Duben

GP Adria Mobil
Kategorie: 1.2
01.04.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz