První domácí závod v Hlohovci vyhrál Černý

Josef Černý si dnes s přehledem pohlídal vítězství na prvním domácím podniku v jihomoravském Hlohovci. Trofeo Cinelli VC Hlohovce rozhodl po úniku s Matějem Zahálkou z SKC Tufo Prostějov, s kterým si poradil ještě před cílovou páskou.

Tradiční první závod domácí sezony, kterým je Trofeo Cinelli VC Hlohovce, přilákala na jižní Moravu poměrně početný peloton včetně zástupců z Rakouska, Slovenska, Polska nebo Maďarska. Do závodu tradičně nejprve odstartovali junioři, po nich U23 a po nich teprve závodníci Elite. Od začátku se peloton snažil jet tempo, aby zlikvidoval náskok jezdců U23. To se podařilo poměrně rychle a poté také kleslo jeho tempo. Toho využil Jiří Černý, který se společně s dalšími pěti jezdci odpojil od hlavní skupiny a pustil se do úniku. 

Za chvíli tato skupinka sjeli i juniory na čele závodu a pokračovala s nimi. V pelotonu aktivitu vyvíjel pouze polský tým Hurom, kterému ale nikdo další nepomohl. Dvě kola před koncem už na čele zůstal pouze Josef Černý a s ním Matěj Zahálka z SKC Tufo Prostějov s náskokem zhruba minuty a půl. V tomto pořadí také projeli cílem a Josef Černý si připsal první letošní vítězství. 

"Jsem rád, že se mi dnes povedlo v Hlohovci vyhrát. Ačkoliv se nejedná o UCI závod, tak je vítězství vždy příjemné a v tomto pelotonu to pro nás byla prakticky povinnost", zhodnotil své vítězství Josef Černý. 

Výsledky: 1. Josef Černý (CZE) Elkov Author, 2. Matěj Zahálka (CZE) SKC Tufo Prostějov, 3. Eryk Laton (POL) Hurom, 4. Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz