Polnický šestý v rakouském Leondingu

Úvodní závod jarní sezony odstartoval dnes i v Rakousku, kde by zahájen tamní pohár. V městě Leonding se sešla poměrně slušná konkurence kontinentálních týmů nejen z Rakouska. V této konkurenci skončil na 6. místě Jiří Polnický.

Tradičního startu rakouské silniční sezony se zúčastnilo kolem 200 závodníků prakticky ze všech okolních zemí. Z České republiky nechyběl Elkov Author, CK Příbram, Topforex Lapierre Team nebo Favorit Brno. Na desátém kilometru se v úniku ocitl Martin Hunal a jeho skupina měla zastoupení všech silných týmů. Ačkoliv si vytvořili náskok větší než deset minut a slibnou pozici, tak skupina nepracovala ideálně a postupně začala ztrácet. 

Náskok zlikvidovala zejména aktivita slovinského týmu Adria Mobil, který 28 km před cílem ukončil snažení úniku s Martinem Hunalem. Následně se pole začalo dělit a na čele zůstali čtyři jezdci, které stíhala skupina s Jiřím Polnickým, Josefem Černým a Tomášem Bucháčkem. Ten se snažil sjiždět vedoucí jezdce a připravit pozici do cíle pro Jiřího Polnického. 

To se bohužel nepovedlo a Jiří Polnický nakonec skončil na 6. místě. Vyhrál bývalý ProTour jezdec Riccardo Zoidl z Team Felbermayr - Simplon Wels.

Výsledky: 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz