Elkov Author v čele s Kaňkovským ovládl Bíteš

Elkov Author zcela ovládl letošní první závod Českého poháru v silniční cyklistice, když nedal žádnému z ostatních týmů šanci a rozebral si celé stupně vítězů, když tím první byl Alois Kaňkovský

Ve Velké Bíteši se dnes rozehrál další ročník Českého poháru v silniční cyklistice, který otevřel tradiční jarní klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Letošní ročník by vypsán na 163 kilometrů a na jeho start se postavilo 168 závodníků, kteří ve slunečném ale velmi větrném počasí odstartovali na náměstí ve Velké Bíteši. Úvodní 70 km okruh, který zavedl závdoníky do Brna se odehrál ve znamení úniku slovenské dvojice Filip Taragel a Martin Haring. Ti sice získali dvou minutový náskok, ale ten jim dlouho nevydržel.
Poté se závodnici Elkov Author složili na čele závodu a začali redukovat peloton. Během jejich aktivity získal Vojtěch Hačecký všechny čtyři rychlostní prémie a Josef Černý dvě ze tří vrchařských prémií. Z 32 členné skupiny se posléze stala skupina 19 členná a nakonec 8 členná. V té byla stále šestice závodníků Elkov Author ve složení Kaňkovský, Hačecký, Černý, Kukrle, Polnický a Bucháček. Ty doplnil Martin Bláha z pražské Dukly a Dominik Neumann z Topforex Lapierre.

V závěrečných třech okruzích závodu se na čele točila už pouze šestice hradeckých závodníků společně s Martinem Bláhou a Dominik Neumann. Tři kilometry před cílem nastoupili Josef Černý Jiří Polnický a a Alois Kaňkovský. V tu chvíli si rychle utvořili dostatečný náskok, jelikož za nimi museli pracovat Neumann s Bláhou, kteří nestačili.
Cílem projela týmová trojice v pořadí vítěz Alois Kaňkovský, 2. místo Jiří Polnický a 3. místo Josef Černý. Za nimi pak skončili Martin Bláha z pražské Dukly. Páté místo bral Tomáš Bucháček, šesté Michael Kurkle a osmé Vojtěch Hačecký.

Výsledky (163km, 41,53 km/h): 1. Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author +3:55:28, 2. Jiří Polnický (CZE) Elkov Author +0:00, 3. Josef Černý (CZE) Elkov Author +0:04, 4. Martin Bláha (CZE) Dukla Praha +0:30, 5. Tomáš Bucháček (CZE) Elkov Author +0:30, 6. Michael Kurkle (CZE) Elkov Author +0:30, 7. Dominik Neuman (CZE) Topforex Lapierre +0:30, 8. Vojtěch Hačecký (CZE) Elkov Author +0:41, 19. Jiří Šorm (CZE) Elkov Author +7:00, 20. Pavel Camrda (CZE) Elkov Author +7:00, 27. Martin Hunal (CZE) Elkov Author +7:00