Kaňkovský ovládl Kyjov, Hačecký druhý

Druhý díl Českého poháru na silnici, závod „Na kole regionem Kyjovské Slovácko“, vyhrál Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author. Navýšil tak svoje vedení v celkovém pořadí celosezónního seriálu závodů.

Na startu závodu mužů nechyběly všechny silné české týmy a také spousta zahraničních celků. Hned v prvním okruhu se začalo nastupovat a nejaktivnější byly dva nejlepší české týmy Elkov Author a Topforex – Lapierre. Dvěma zástupcům právě těchto týmů se podařilo odjet v druhém okruhu. Josef Černý (Elkov Author) a Michal Malík (Topforex – Lapierre) vzorně spolupracovali a rychle získali dobrý náskok před pelotonem.

Většinu závodu se jelo v poklidu, v pelotonu se dlouho drželo hodně jezdců. Až později se na čele pelotonu seřadili polští závodníci týmu Domin Sport a začali stahovat náskok první dvojice. Ještě dva okruhy před cílem měli Černý s Malíkem minutu náskoku na peloton. Ale poté peloton zrychlil, roztrhal se pod náporem týmu Elkov Author na spoustu skupin a dojel oba uprchlíky.

Do posledního okruhu vjížděla na čele skupina vedena jezdci Elkov Author. Očekával se spurt, protože hradečtí cyklisté chystali dojezd pro Aloise Kaňkovského, ale tomu chtěl zabránit Tomáš Okrouhlický z Topforex – Lapierre. Ten nastoupil v závěru posledního okruhu a dlouho se udržel před skupinou, ale Elkov se nenechal zaskočit, Okrouhlického měl nadosah a připravili ideální finiš pro Kaňkovského.

Vojtěch Hačecký rozjel rychlý sprint a samotnému mu to stačilo na druhé místo. Zvítězil Kaňkovský, který s Hačeckým projel po boku, oba s rukama nad hlavou. Třetí skončil Polák Kamil Zielinski z týmu Domin Sport. Tomáš Kalojíros (Topforex – Lapierre) dojel čtvrtý a Artur Detko (Domin Sport) pátý.

Kaňkovský byl velmi spokojený: „Byl to hodně těžký závod. Sice to vypadá jako jednoduchý závod pro mě, ale není to tak, je to náročná trať. Jeli jsme výborně týmově, závod jsme měli pod kontrolou. Nejdřív byl odjetý Pepa Černý a tahat v balíku musel Domin Sport. Po odjetí jsme na větru trochu roztrhali peloton a dotáhli to do spurtu. Všechno vyšlo.“

Kaňkovský zatím posbíral maximální počet 120 bodů. Vojtěch Hačecký má 65 bodů.

Text je převzatý z ČSC

Výsledky: 1. Alois Kaňkovský (CZE) Elkov Author 3:56:06, 2. Vojtěch Hačecký (CZE) Elkov Author +0:00, 3. Kamil Zielinski (POL) Domin Sport +0:00, 4. Tomáš Kalojíros (CZE) Topforec Lapierre +0:00, 5. Artur Detko (POL) Domin Sport +0:00, 18. Pavel Camrda (CZE) +0:00, 19. Jiří Šorm (CZE) +0:00, 27. Jiří Polnický (CZE) +0:00, 29. Martin Hunal (CZE) +0:00, 30. Pawel Cieslik (POL) +0:00, 77. Tomáš Bucháček (CZE) +2:12, Josef Černý (CZE) DNF, Michaeal Kukrle (CZE) DNF - všichni Elkov Author