Kaňkovský s Hačeckým dominovali druhému závodu Visegrádské 4

Alois Kaňkovský se dnes stal vítězem druhého závodu Visegrádské 4, kterým byl GP Slovakia UCI 1.2. Na stupních vítězů ho doplnil Vojtěch Hačecký, který tak byl odměněn za skvěle rozjetý spurt.

Peloton už od startu v Bratislavě nastolil velmi vysoké tempo, které udávali především závodníci z Domin Sportu. V první hodině a půl 194 km dlouhého závodu se tak jelo rychlostí dosahující 53 km/h. K vysoké rychlosti pomáhal i silný vítr a očekávalo se, že se při nájezdu na okruhy tempo zvolní. 

Na čele závodu zůstalo při nájezdu na šest závěrečných okruhů u automobilového okruhu Slovakia Ring zhruba 30 závodníků, kteří nadále drželi vysoké tempo. V té době měl Elkov Author v první skupině kompletní startující šestici ve složení Černý, Polnický, Bucháček, Kaňkovský, Hačecký a Cieslik. 

Všichni závodníci na čele závodu spolupracovali, jelikož nebylo jasné jak daleko za nimi zůstal peloton. I tak se vedoucí pole postupně na silném větru redukovalo. V závěrečném okruhu se spojila první a druhá skupina a trojice Bucháček, Kaňkovský, Hačecký se začala připravovat na závěrečný spurt. 

Dnes se nám podařila fantastická týmová práce. Tomáš Bucháček nás dovezl na 300m, kde práci převzal Vojta Hačecký. Na 200m jsem ho nechal před sebou asi 1,5 m a poté jsem ho nasál za sebe," popsal Alois Kaňkovský závěrečný spurt.

To se ukázalo jako skvělý tah, jelikož Alois Kaňkovský se stal vítězem závodu a Vojtěch Hačecký zvládl dokončit na 2. místě. Na pódiu se ukázal i Josef Černý, který v půlce omniového hodnocení drží průběžné vedení. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz