Kaňkovský obhájil vítězství na Memorialu Andrzeja Trochanowskiego

Na rovinatém okruhu v polském Baboszewu dnes Alois Kaňkovský obhájil své loňské vítězství na závodě 29th Memorial Andrzeja Trochanowskiego UCI 1.2. Do první desítky se dostal i pátý Vojtěch Hačecký, který však spurtoval posledních 200 m s defektem na předním kole.

Tradiční sérii polských závodů dnes zahájil v Baboszewu Memorial Andrzeja Trochanowskiego, na kterém se představila sedmička závodníků týmu Elkov Author. Závod byl vypsán na osm 21 km dlouhých rovinatých okruhů. Na těch se od samého začátku začalo závodit z ostra a do úniku se témeř na sto kilomterů dostala šestice závodníků. Za Elkov Author zde pracoval Pawel Cieslik a tím pádem nebylo nutné vyvíjet větší aktivitu v hlavní skupině.

Tři okruhy před cílem se peloton opět spojil a začínalo se od znovu. Aktivita týmu Kolss 50 km před cílem roztrhala peloton a ve skupině na čele v té chvíli bylo i šest závodníků Elkov Author. "Celý tým jel dnes na jedničku a byla to týmová práce bez jediné chyby. Měl jsem trochu obavy ze závěrečného spurtu, protože všechny týmy zde měli své nejlepší spurtery, ale nakonec se povedla i koncovka závodu", pochválil své kolegy Alois Kaňkovský, který si dojel pro obhajobu svého prvenství z loňského roku.

Smůlu měl Vojtěch Hačecký, který posledních 200m spurtoval s defektem na předním kole, i tak však získal velmi dobré 5. místo. Zítra závodníky čeká další jednorázový závod 18th Memorial Romana Sieminskiego UCI 1.2.