Další vítězství Kaňkovského a k tomu třetí místo Hačeckého

Závodníci Elkov Author si dnes podmanili celé startovní pole polského závodu Memorial Romana Sieminskiego UCI 1.2. Pro vítězství si dnes dojel opět Alois Kaňkovský, kterého navíc na pódiu doplnil třetí Vojtěch Hačecký a další čtyří závodníci se vešli do první desítky.
 
Závod se stejně jako včera odehrál na rovinatých okruzích. Tentokrát na peloton čekalo devět dvaceti kilometrových okruhů, na kterých ale velmi silně foukalo a bylo nutné si od začátku hlídat přední pozice. 
 
Všichni jezdci Elkov Author jeli na čele závodu a čekali na správný okamžik, kdy se na “terezíně” bude moci dát zredukovat peloton. První dělení tak přišlo už na padesátém kilometru, kdy na čele zůstalo pouhých dvacet závodníků, včetně kompletního týmu Elkov Author. 
 
Tři kola před cílem pak opět Elkov Author zredukoval vedoucí skupinu na deset závodníků. “Závod se nám i dnes podařilo skvěle zvládnout díky famózní práci celého týmu. Snahou bylo rozhodnout ho už v předstihu, ale závodníci z ostatních týmů nestřídali a tak jsme vsadili na závěrečný spurt,” ve zkratce zhodnotil vítězný závěr Alois Kaňkovský. 
 
Ten si připsal další letošní vítězství, které ještě umocnilo třetí místo Vojtěcha Hačeckého. Jiří Polnický, Tomáš Bucháček, Josef Černý a Pawel Cieslik se pak navíc vešli do první desítky získali další UCI body. “Nejhůře” skončil Martin Hunal, který obsadil taktéž výborné 16. místo. 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz