Cieslik bral 8. místo v první etapě na Slovensku

První etapa závodu Okolo Slovenska UCI 2.1 dnes nabídla 212 km vedoucích z Levoče přes Vysoké Tatry a Čertovicu v Nízkých Tatrách až do Banské Bystrice. Od startu se dostala do úniku skupina závodníků, kteří si postupně vytvořili až pěti minutový únik. Mezi nimi byl i český závodník Daniel Turek, který si svou aktivitou vybojoval dres pro nejlepšího vrchaře.

Jejich únik však vydržel pouze do 50 kilometru, kdy se peloton opět spojil v té době měl na čele Elkov Author kompletní zastoupení. Do cíle nakonec spurtovalo 41 závodníků včetně Tomáše Bucháčka, Jiřího Polnického, Josefa Černého a Pawla Cieslika, kteý byl nakonec nejvyše klasifikován a to na 8. místě.

Etapou vyhrál Estonec Raim z izraelské formace Cycling Academy, dres vedoucího jezdce průběžně dál drží Jan Tratnik a Elkov Author vede soutěž týmů. V pátek závod pokračuje druhou etapou z Banské Bystrice do Nitry.