Druhé místo Černého v třetí etapě Okolo Slovenska

Josef Černý si dnes výborně pohlídal závěr třetí etapy závodu Okolo Slovenska, když obsadil druhé místo a udržel si před poslední etapou i průběžné druhé místo v celkové kvalifikaci.

Třetí etapa vedoucí Nitry do Trnavy byla tou nejtěžší z toho co na závodníky letošního ročníku závodu Okolo Slovenska UCI 2.1 čekalo. Celkem čtyři horské a tři rychlostní prémie na 222 km.

Od startu se na čele stále přelíval jeden pokus o únik za druhým až se na čele vyselektovala skupina 11 závodníků bez účasti týmu Elkov Author. Skupina měla náskok více než čtyř minut a na druhé horské prémie Štemberg z ní zaútočil Matej Mugerli. Mugerli rychle získal náskok jedné minuty na původní skupinu a dále si držel náskok čtyř minut na hlavní pole.

Následně však začali závodníci CCC Sprandi Polkowice a Elkov Author pracovat na likvidaci náskoku. 30 km před cílem už v úniku figuroval pouze Mugerli a peloton se blížil. V závěru závodu se snažili únik eliminovat týmy Cycling Academy a Androni Giocattoli, ale přemíra jejich snahy způsobila pád v poslední zatáčce. Tomu se naštěstí vyhnul Josef Černý, který už neměl šanci dostihnout vítězného Mugerliho, ale vybojoval druhé místo v etapě před průběžně vedoucím Janem Tratnikem z CCC. Josef Černý zůstává dál na druhém místě průběžného hodnocení a před zítřejší závěrečnou rovinatou etapou vede Elkov Author dál soutěž týmů.