Černý v poslední etapě přišel o pódium Okolo Slovenska, Bucháček pátý

V poslední etapě  závodu Okolo Slovenska UCI 1.2 se zdálo, že závodnici mají vše pod kontrolu, až do čtyř kilometrů před cílem, kdy došlo k hromadnému pádu, který rozdělil startovní pole a Josef Černý přišel o pódium a Jiří Polnický o první desítku.

Poslední etapa slovenského etapové závodu byla situována na rovinaté okruhy u Trnavy. Po třinácti kilometrech z celkových stopadesátitří se odpoutal první vážnější únik, kde byl i Pawel Cieslik. Skupina v úniku dosáhla maxima ve výši minuty a půl a bojovala nejen s pelotonem za zády, ale i s větrem na otevřených usecích.

Šedesát kilometrů před cílem se peloton opět spojil a začalo se útočit. Následovalo několik menších úniků, ale deset kilometrů před cílem to už vypadalo na finální hromadný spurt a potvrzení dosavadních pozic. Čtyři kilometry před cílem, tedy ještě před ochrannou zónou došlo k pádu, který rozdělil startovní pole a vzadu zůstali Černý i Polnický. Ani jednomu z nich se již nepovedlo vrátit do čelní skupiny, čímž Josef Černý přisel o celkové druhé místo a musel se spokojit s desátou příčkou. Jiří Polnický pak vypadl z první desítky úplně. Nejlépe hodnoceným byl tak pátý Tomáš Bucháček. Průběžné vedení si uhájil Jan Tratnik.  

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz