Kaňkovský bojoval o vítězství s Cavendishem

Sedmička závodníků Elkov Author má za sebou první etapu závodu první kategorie UCI Tour de Slovenia. Ve skvěle obsazeném závodě dnes spurtoval o první desítku i Alois Kaňkovský společně s Markem Cavendishem nebo Rafalem Majkou. 

Do slovinského Koperu, kde startovala první etapa, se sjela velmi dobrá konkurence se závodníky světových jmen. Elkov Author reprezentuje osmička Kaňkovský, Cieslik, Hačecký, Polnický, Hunal, Černý, Kukrle a Bucháček. První etapa na 160 z Koperu do Kocevje byla charakterizovaná jako kopcovitá i když měla pouze jednu horskou prémii na 18 km. V tu dobu už byl 8 km v úniku Tomáš Bucháček společně s osmi dalšími závodníky. 

Tato skupina si sice vytvořila až 4:30 náskok, ale závodníci navzájem moc nepracovali a tak bylo zřejmé, že náskok bude zlikvidován. Tomáš Bucháček si alespoň na druhé rychlostní prémii dojel pro dvě bonusové vteřiny za druhé místo. Balík se spojil zhruba 15 km před cílem, ještě než peloton najel do dvou závěrečných okruhů. 

V závěru etapy, kdy se Alois Kaňkovský pohyboval na čele a hlídal si závěrečný spurt došlo cca 250 m před cílem k nepříjemnému pádu, který rozdělil startovní pole. Alois Kaňkovský nakonec skončil na 12. místě, když za bývalým mistrem světa Markem Cavendishem zaostal pouze o dvě příčky. Etapu vyhrál Ir Sam Bennett z týmo Bora-Hansgrohe. Díky bonifikacím je Tomáš Bucháček na 6. místě v průběžném hodnocení. 

banner

Nejbližší závody

Červenec

Mistrovství ČR čas. družstev
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
03.07.2018

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
04.07.2018

Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
25.07.2018

Kranj
Kategorie: Kritérium
28.07.2018

GP Kranj
Kategorie: 1.2
29.07.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz