Kaňkovský s Polnickým v druhé slovinské etapě čvrtý a pátý

Alois Kaňkovský s Jiřím Polnickým dnes vybojovali v závěru druhé etapy závodu Okolo Slovinska UCI 2.1 výborné čtvrté a páté místo a v Ljubljani tak skončili těsně za pódiovým umístěním. 
 
V etapě, která měla start i cíl v Ljubljani se i dnes pustil do úniku Tomáš Bucháček a opět skvěle pracoval pro tým Elkov Author. Přes první horskou prémii na 86 km se snažil držet tempo tým Bora-Hansgrohe, tak aby peloton zustal kompaktní. Na druhé prémii na 107 km už ale udával tempo tým Bahrain Merida, který se naopak snažil hlavní pole nadělit, což se mu i povedlo. 
Elkov Author měl v té době všechny závodníky na čele, pouze Alois Kaňkovský se musel chvíli do skupiny vracet. Následně přišel intenzivní déšt a vítr, který nadělil závodníky na terezínech do skupin a kdy na silnici zůstalo velké množství vody, které však závodníkům Elkov Author vyhovovalo. 15 km před cílem byl zlikvidován únik skupiny Tomáše Bucháčka a pro dobré umístění bylo nutné se držet vpředu. 
 
Závěr i dnes provázely pády, který se však v té době na čele jedoucí Alois Kaňkovský i Jiří Polnický vyhnuli. Cílovou pásku nakonec proťali jako třetí a čtvrtý, když rychlejšími byli pouze vítězný Luka Mezgec, Ital Roberto Ferrari a Australan Mark Renshaw.
“Opět se nám dnes povedlo závodit fantasticky jako tým. Já bohužel po závodní pauze ještě nemám úplně optimální nohy a mrzí mě, že se nepovedlo být alespoň o místo výše. Věřím, že na mistrovství ČR, které se koná příští týden, už bude vše v té nejlepší formě," shrnul své pocity Alois Kaňkovský. 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz