Josef Černý získal titul vicemistra republiky

Josef Černý si v tropických vedrech dojel pro skvělé druhé místo na mistrovství slovenské a české republiky, když nestačil pouze na Zdeňka Štybara. V první desítce navíc skončili i Polnický, Kukrle a Bucháček. 

Silniční závod mistrovství slovenské a české republiky se odehrál na 27,5 km dlouhém okruhu, který byl situován severně od Žiaru nad Hronom. 172 členný peloton ho musel absolvovat celkem 7x a během toho nastoupal 2700 výškových metrů.

 
Hned po startu přišlo několik nesmělých útok, které však peloton zvládl úspěšně zlikvidovat. Tým Elkov Author, který se na start postavil v osmičce Bucháček, Černý, Hačecký, Hunal, Kaňkovský, Kukrle, Polnický a Šorm, zaútočil dle plánu hned v druhé polovině první okruhu. 
 
Po půl hodině se na čele vytvořila 13 členná skupina se jmény jako Kreuziger, Štybar, Vakoč, které doplnili Polnický, Kukrle, Černý a Bucháček. Ze Slováku byl na čele pouze Juraj Sagan. Po průjezdu prvním kolem byl náskok 2:00 na hlavním pole, mezi kterým se v druhé skupině pohyboval ještě Vojtěch Hačecký s dalšími pěti jezdci.
 
Při průjezdu třetím kolem byla na čele už jen čelní skupina s náskokem 5:57 a za nimi hlavní pole. Až do začátku pátého okruhu byla situace na trati konstatní. Poté však začal pracovat Jan Bárta, Peter Sagan, Marek Čanecký a Daniel Turek, kteří se snažil vrátit do boje o titul. 
 
V pátém kole už peloton vzdal svou snahu a pouze Bárta s Turkem se snažili osamoceně bojovat. Peter Sagan se marně snažil přimět peloton k aktivitě, ale k tomu nebyl důvod.
 
Předposlední kolo však přineslo rozhodující okamžiky, kdy na čele zaútočil Josef Černý a s ním i Zdeněk Štybar. “Roman Kreuziger nás stále zkoušel na horizontech a poté co na jednom z nich nastoupil Michael Kukrle, tak jsem šel přes něj a se mnou i Zdeněk Štybar,” popsal rozhodující okamžiky Černý.  Tato dvojice si za půl kola vytvořili náskok 1:30, se kterým vjížděla do závěrečného okruhu.
 
Poslední kolo nakonec roztrhalo vedoucí skupinu i peloton za ní. Josef Černý se stále držel se Zdeňkem Štybarem a odolával jeho útokům, až pět kilometrů před cílem již na další nástup nestačil. Zdeněk Štybar i Josef Černý, tak projeli cílem osamoceni. Za nimi vybojoval třetí místo Petra Vakoč. V první desítce navíc skončili 5. Jiří Polnický, 6. Michael Kukrle a 7. Tomáš Bucháček. 
 
"Na Štybyho jsem dnes neměl nohy a s druhým místem jsem spokojený, ale s prvním bych byl spokojenější”, shrnul své pocity po závodě letošní vicemistr republiky Josef Černý. 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz