Smolná ztráta žlutého dresu a 5. místo v druhé etapě

V druhé etapě závodu Dookola Mazowsza byl nejlépe hodnocený Alois Kaňkovský, který skončil na 5. místě, když o možné vítězství a žlutý dres přišel díky chybě organizátorů.
 
Počáteční kilometry byly opět ve znamení úniků. V nich se nejvíce pohybovali Vojtěch Hačecký, Tomáš Bucháček a Josef Černý. Každý z nich měl, ale krátkou životnost a teprve až na 69 km se povedlo odjet 19ti členné skupině, kde byla zastoupena i tato trojice a získala náskok cca tří minut.
 
Na druhé rychlostní prémii peloton skupinu takřka dostihl. Ze skupiny se ale oddělila osmička závodníků s Tomášem Bucháčkem, kterému se navíc přidal i Vojtěch Hačecký. Na úplné čelo se pak dostal osamocený Polák Marycz z celku Domin Sport. Skupina si v závěru Marycze držela na 60 m a peloton za zády v dostatečné vzdálenosti 40 vteřin a vypadalo to na nadějné rozjetý závěr předevšěím pro Vojtěcha Hačeckého. 
 
Několik set metrů před cílem však organizátoři poslali skupinu jiným směrem než Marycze, který směřoval k cíli. Ten si jel pro vítězství a skupina zatím ztratila svůj náskok a již se jen přidala k pelotonu. 
 
Závodníci Elkov Author se ještě stihli zformovat a snažili se co nejvíce eliminovat náskok Marycze. Velmi brzy rozjeté tempo po celodenní aktivitě v závodu, však nakonec vyneslo až 5. místo Aloise Kaňkovského. Ten přenechal dres vedoucího jezdce Poláku Stepniakovi, který dnes skončil jako druhý. 
 

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců + silnice kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz