Kaňkovský vyhrál poslední etapu i celý závod Dookola Mazowsza

Alois Kaňkovský a celý tým Elkov Author si dnes zkušeně pohlídal závěr celého závodu Dookolo Mazowsza UCI 2.2. Alois Kaňkovský vyhrál jeho poslední etapu, kterou pojistil ještě vítězstvím v rychlostní prémie a stal se celkovým vítězem závodu. Vojtěch Hačecký navíc přidal etapový bronz. 
 
Poslední etapa závodu se odehrál na 33 km dlouhém okruhu u města Kozienice. Tým Elkov Author si od začátku hlídal pozice, jelikož cítil, že při dodržení týmové taktiky je stále velká šance na celkové vítězství v závodě. Proto Alois Kaňkovský útočil hned na první rychlostní prémii na bonusové vteřiny, což se mu také povedlo za pomoci Vojtěch Hačeckého povedlo.
 
Následně se do úniku dostala skupina několika závodníků, kteří neohrožovali celkové pořadí a rozdělili si body na dalších rychlostních prémiích. Peloton měl tento únik plně pod kontrolou a také ho před cílem zllikvidoval.
 
Závěrečný spurt se obešel bez jakýchkoliv komplikací. "Kluci jeli ze špice už poslední tři kilometry, které byly poměrně technické. Až neuvěřitelné tempo jel v závěru Pepa Černý a Vojta Hačecký pak odtáhl posledních 500m. Jsem rád, že jsem si po třech letech připsal své druhé celkové vítězství v etapáku, ale také mě těší, že se na pódium za svou práci dostal i Vojta Hačecký, který dokreslil skvělou práci celého týmu," popsal své pocity Alois Kaňkovský. Ten si tak dospurtoval pro první místo v etapě i v celkové hodnocení, když díky bonifikacím přeskočil do té doby prvního Poláka Stepniaka. Vojtěch Hačecký si navíc ve spurtu také udržel pozici a skončil na skvělém třetím místě. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz