Na úvod Grodů 4. místo Polnického

V polské Swidnici dnes začal etapový závod Szlakiem Grodow Piastowskich UCI 2.2, jehož je Whirlpool Author pravidelný účastníkem. První etapa se jela na 22 km dlouhém okruhu, na kterém byl jeden kopec a jel se celkem 8 krát. Za deštivého počasí se závodilo od samého začátku a prakticky ve všech únicích byl nějaký zástupce týmu Whirlpool Author.

Až v posledním okruhu se vyselektovala skupina 25 závodníků, kteří v cílové Swidnici spurtovali o vítězství v první etapě. Tím nejrychlejší byl Ukrajinec Andriy Kulikov z Kolss BDC. Těsně za stupni vítězů zůstal Jiří Polnický, který dokončil na 4. místě. Na přední pozice se ještě dostali 10. Martin Hunal a 11. Pawel Cieslik.

Zítra pokračuje závod etapou na okruzích u Polkowic.