Elkov Author vyhrál týmovou časovku Czech Cycling Tour

Elkov Author vstoupil skvěle do Czech Cycling Tour UCI 2.1, když si poradil se všemi týmy na trati úvodní týmové časovky a první den vyhrál. Pawel Cieslik proťal cílovou pásku jako první a oblékl se do dresu pro vedoucího jezdce.

Úvodní časovka se jela na 18,6 km dlouhé trati a na start se kromě zraněného Camrdy s Kaňkovským postavil kompletní tým. Na startovní listině ani letos nechybí ProContinental týmy jako Bora - hansgrohe, CCC Sprandi Polkowice, Bardiani - CFS nebo Wilier Triestina. 
Ani jeden z těchto týmů však nedokázal zajet trasu rychleji než Elkov Author. Osmička závodníků byla nejrychlejší už na prvním mezičase, kde držela náskok 6 vteřin na druhý tým Bora - hansgrohe. "Taktikou pro nás bylo udržet si tempo a převést kompletní tým přes kopec, který začal na pátém kilometru, do kterého táhli tým Polnický, Cieslik a Černý. To se povedlo a v následujícím sjezdu a posledních pěti rovinátých kilometrech, už jel hranu celý tým," popsal průběh časovky Vojtěch Hačecký. 
Elkov Author nakonec náskok v podobě konečných necelých tří vteřin uhájila a stala se tak vítězem prvního dne Czech Cycling Tour. Lídrem závodu se stal Pawel Cieslik, který jako první projel cílovou páskou a oblékl si dres vedoucího jezdce. Všechny zbylé dresy si také rozděli závodníci Elkov Author. 
 
Zítra závod pokračuje 200 km dlouhou etapou mezi Olomoucí a Frýdkem-Místkem

banner

Nejbližší závody

Květen

30 Memoriał Andrzeja Trochanowskiego
Kategorie: 1.2
01.05.2018

19 Memoriał Romana Siemińskiego
Kategorie: 1.2
02.05.2018

Rokycany
Kategorie: Český pohár
08.05.2018

CCC Tour - Grody Piastowskie
Kategorie: 2.2
11.05.2018

A Travers Les Hauts De France - Trophée Paris-Arras Tour
Kategorie: 2.2
18.05.2018

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz