Hačecký šestý v druhé etapě CCT, Polnický průběžně druhý

Vojtěch Hačecký byl dnes na 6. místě nejlepším českým závodníkem v druhé etapě Czech Cycling Tour UCI 2.2. Jiří Polnický si díky časové bonifikaci z prémie drží průběžné 2. místo před dnes vítězným Samem Benettem z Bora - hansgrohe.

Druhá etapa závodu Czech Cycling Tour UCI 2.1 se odehrála na trase Olomouc a Frýdek-Místek s celkovou délkou 202,4 km. Hned před první kopcem odjelo celkem pět lidí a následně se v hlavní skupině zformovali týmy Elkov Author a Bora - hasgrohe, kdy tahali především Tomáš Bucháček, Martin Hunal, Juraj Sagan a Michael Schwarzmann. Ti drželi relativně pomalé tempo a hlídali náskok ujeté pětice.

Už na druhé prémii však byla v té době již trojice v úniku dostižena. Na druhé prémii vybojoval Jiří Polnický také 3. místo a získal tak důležitou bonifikační vteřinu. Hned po prémii nastoupil do úniku Michael Kukrle a  s jedním z Italů z celku Bardiani a vytvořili si mírný náskok.

Ten nakonec vydržel až od 15 km před cílem, kde se přes ně přehnal peloton. V závěru si nejlepší pozici držel Vojtěch Hačecký, který nakonec vybojoval ve spurtu 6. místo. Etapu vyhrál Ir Sam Bennett z Bora - hansgrohe, který se také převlékl do vedoucího dresu. Jiří Polnický se díky bonifikaci udržel v na druhém místě v průběžném hodnocení a je také nejlépe hodnoceným Čechem. Jiří Šrom drží dres pro nejlepšího jezdce do 23 let.

Zítra závod pokračuje královskou etapou na tradiční trati Mohelnice - Šternberk se závěrečnými okruhy přes Ecce Homo.