Černý vyhrál královskou etapu CCT a před poslední etapou vede

Třetí etapa Czech Cycling Tour zamíchala dle předpokladů celkovým pořadím a to úplně ve prospěch Elkov Author, když Josef Černý zvítězil v etapě a dostal se i do průběžného vedení závodu. 
 

Předposlední etapa závodu Czech Cycling Tour UCI 2.1 byla etapou královskou. Peloton vystartoval z Mohelnice na Šumperk a poté se přes horské prémie na Ramzovském sedle, Vidlých a Hvězdě dostal až na závěrečné okruhy ve Šternberku, kde se jelo přes stoupání Ecce Homo. 

 
Hned na začátku etapy doplnil jeden z úniků Tomáš  Bucháček a s třemi dalšími jezdci odjel pelotonu. Jejich náskok dosáhl maxima čtyř minut a Tomáš Bucháček velmi aktivně sbíral body na vrchařských prémiích. V pelotonu aktivitu v tu chvíli vyvíjela především Bora - hansgrohe, která věděla že vedoucí dres Sama Bennetta v kopcích neuhájí a s nimi tým CCC Sprandi Polkowice.
 
Skupina uprchlíků vydržela v úniku až do závěrečného kola. Kdy je vystřídala trojice s Pawlem Cieslikem, Riccardem Zoidlem a Felixem Grossschartner. Těm ale únik také nevydržel a dostihl je již velmi zredukovaný peloton. 
 
V úplném závěru zaútočil Josef Černý společnem s Janem Bártou, Dánem Rasmusem Guldhammerem a Janem Hirtem. První tři z nich už nikdo nedostihl a Josef Černý si pak v cíli s přehledem poradil s Janem Bártou a zvítězil v královské etapě závodu první kategorie Czech Cycling Tour UCI 2.1. “Na posledním kilometru nastoupil Jan Bárta, kterého jsem si zvládl pohlídal a poté jsem se již jen soustředil na cíl a vítězství. Je to jeden z mých největších výsledků, ale především je to skvěle odvedená práce a úspěch celého týmu,” zhodnotil své vítězství Josef Černý. 
Díky svému vítězství se také převlékl do dresu vedoucího závodníka. Do první desítky se dostal na 10. místě také Jiří Polnický. Tomáš Bucháček byl vyhlášený za svou aktivitu v úniku nejaktivnějším závodníkem dne. 
  
Zítra závod vyvrcholí poslední 148 km dlouhou etapou z Olomouce do Dolan. 
 

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz