Josef Černý je celkovým vítězem Czech Cycling Tour

Tým Elkov Author si nenechal utéct vedoucí pozici v závodě Czech Cycling Tour a Josef Černý bez problému uhájil celkové vítězství. Jiří Polnický, který dnes obsadil 5. místo navíc získal celkově sedmou pozici. 
 
Etapu z Olomouce do Dolan si Elkov Author držel po celou dobu pod kontrolou. Josef Černý navíc na první rychlostní prémii získal dvě bonifikační vteřiny a upevnil si tak svou pozici v průběžném vedení. 
Následně došlo k úniku početné skupiny, které ale neohrožoval vedoucí závodníky a postupně si rozebrala zbylé bonifikační vteřiny na prémiích. Závodníci Elkov Author ani nemuseli být přehnaně aktivně, jelikož tempo udával a skupinu v úniku držel pod kontrolou italský tým Sangemini - MG.Kvis. 
Celé startovní pole se tak v závěru spojilo a Josef Černý i Jiří Polnický si pohlídali své pozice. Jiří Polnický skončil nakonec v etapě na pátém místě a celkově mu patří sedmá příčka. Josef Černý si dojel svým sedmým místem pro své první celkové vítězství v etapovém závodě. 
“Z vítězství jsem nadšený. Celý den se nám podařilo držet závod pod kontrolou, vyhli jsme se komplikacím a dotáhli to k vítězství. Musím poděkovat celému týmu, který pracoval naprosto skvěle. Nyní se už těším domů na krátký odpočinek před našim dalším závodním programem," popsal své pocity vítěz Josef Černý.

banner

Nejbližší závody

Prosinec

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
23.11.2019

VT Španělsko
Kategorie: Soustředění
03.12.2019

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz