Kaňkovský obhájil Puchar MON

Alois Kaňkovský obhájil polský závod Puchar Ministra Obrony Narodowej UCI 1.2, když v závěrečném spurtu přespurtoval polskou dvojici Laton Janiszewski. Jiří Polnický navíc získal dalších 10 UCI bodů za šesté místo.

Hned od startu vyrazil peloton velkou rychlostí, která po hodině a půl dosáhl 48 km/h. Následně se peloton zklidnil a došlo k prvnímu povedenému úniku v němž byl i Josef Černý. Jeho skupina ale nespolupracovala, a tak se Josef Černý s dalšími šesti závodníky stáhl zpět do pelotonu. 

Následně se do peloton se začínající bouřkou vrátili další závodnici. Po průtrži mračen pokračovali závodníci s vědomím, že v úniku již nikdo nezůstal. Poté však přišla informace o další třech jezdcích v úniků, kteří mají náskok tři a půl minuty. 

Na čele se v tu chvíli seřadili jezdci Elkov Author a týmu Hurom. Únik se povedlo zlikvidovat až na závěrečných okruzích jeden kilometr před cílem. Následný vítězný spurt rozjeli Alois Kaňkovskému Tomáš Bucháček, Josef Černý a Jiří Polnický. Ten navíc k vítězství v závodu připsal i šesté místo. Elkov Author tak za sobotu získal dalších 50 UCI a v závodě zvítězil i v soutěži týmů. 

„Neměl jsem dnes po závodní pauze úplně nejlepší nohy a jsem o tom víc rád, že to vyšlo. Kdybychom dnes brali druhé místo byla by to po naší aktivitě v celém závodě prohra,“ popsal své pocity Alois Kaňkovský.

banner

Nejbližší závody

Červen

Mistrovství ČR a SR v časovce jednotlivců kat. Elite a U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
27.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. U23
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
29.06.2019

Mistrovství ČR a SR v silničním závodě jednotlivců kat. Elite
Kategorie: Mistrovství republiky - MČR
30.06.2019

Červenec

Sibiu Cycling Tour
Kategorie: 2.1
03.07.2019

60 Dookola Mazowsza
Kategorie: 2.2
24.07.2019

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz