Josef Černý získal 3. místo na závodě Szlakiem Wielkich Jezior

Po včerejším triumfu Kaňkovskéhop na závodě polského ministra obrany startoval Elkov Author na další ministerské klasice, kterou byl závod Szlakiem Wielkich Jezior UCI 1.2 pod záštitou polského ministra zemědělství a rozvoje venkova. Na pódium se tentokrát prosadip Josef Černý, který se po protestech posunul na třetí místo.
 
Závod se odehrál na sedmi 24 kilometrových rovinatých okruzích, kdy se o celém průběhu rozhodlo hned na samém začátku závodu. V tu chvíli odjela dvacetičlenná skupina včetně Kaňkovského, Černého, Polnického a Bucháčka. 
 
Tato skupina si postupně budovala větší a větší náskok a postupně bylo jasné, že je zbytek pelotonu nebude mít šanci dostihnout. Skupina se nakonec ještě více rozmělnila, až do konečné podoby, kdy na čele zůstali čtyři Poláci a Josef Černý.
Ten v samotném závěru dokončil až na čtvrtém místě, ale po protestech byl však na páté místo kvůli křížení odsunutý do té doby vítězný Rutkiewicz a Josef Černý tak nakonec bral třetí místo. Tomáš Bucháček se pak umístil na 6. místě a Jiří Polnický skončil na 10. místě. 
 

banner

Nejbližší závody

Leden

Testy
Kategorie: Zdravotní prohlídka
07.01.2020

 

Elkov Author

Průběžná 611/4
500 09 Hradec Králové
Czech Republic
info@hkcycling.cz